Lider wrocławskiej okręgówki ma nowego trenera. A nawet dwóch

Mariusz Bełkowski został nowym trenerem WKS-u Wierzbice, lidera wrocławskiej okręgówki. Zastąpił Mariusza Foltyna, który został szkoleniowcem III-ligowego Piasta Żmigród.

 

Okrojony terminarz rundy wiosennej. Nie odbędzie się po kilka kolejek

Na początku tygodnia Marcin Foltyn, który trafił do Wierzbic na początku roku z Wielkiej Lipy, został szkoleniowcem III-ligowego Piasta Żmigród. Jego myśl szkoleniowa w ekipie lidera wrocławskiej okręgówki będzie kontynuowana, bowiem I trenerem WKS-u został były asystent Foltyna i trener rezerw WKS-u – Mariusz Bełkowski.

 

– Otrzymałem propozycje od zarządu WKS Wierzbice przejęcia zespołu w momencie gdy jest liderem klasy okręgowej. Jest to dla mnie duże wyróżnienie i nobilitacja, ponieważ pierwszy raz jestem samodzielnym trenerem. Wcześniej miałem przyjemność pracować jako asystent w IV lidze u trenera Marcina Foltyna przez trzy lata, a jeszcze wcześniej maiłem doświadczenie rocznej pracy w rezerwach Miedzi Legnica jako asystent Radosława Beli. Większość doświadczeń trenerskich i zawodniczych zbierałem w Sokole Wielka Lipa. Do Wierzbic trafiłem wraz z trenerem Marcinem Foltynem jako jego asystent – powiedział klubowej stronie Mariusz Bełkowski.

 

Cel postawiony przed nowym szkoleniowcem jest wciąż ten sam – awans do IV ligi.

 

To nie jedyne zmiany w sztabie. Dominik Wejerowski został drugim, grającym trenerem WKS-u.

 

fot. WKS Wierzbice

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *