III liga. Derby “za 6 punktów” na remis. Ostre strzelanie Ślęzy

27. kolejka III ligi. Piast Żmigród zremisował z Foto-Higieną Gać w derbach „za 6 punktów”. Bez punktów natomiast drużyny z Legnicy i Świdnicy, które również walczą o utrzymanie się w lidze. Zwycięstwa odniosły za to drużyny z Wrocławia i Lubina.

Piast z nowym trenerem. Stary nie zdążył zadebiutować i trafił do… Piasta

Z czterech dolnośląskich drużyn, które walczą o utrzymanie się w lidze, po jednym punkcie zdobyły ekipy ze Żmigrodu i Gaci, które podzieliły się punktami ze sobą. W tym bardzo ważnym meczu dla układu tabeli gole padały po przerwie. W 51 min. bramkę dla gości zdobył czołowy strzelec 3. grupy III ligi Marcin Przybylski. W 79 min. wyrównał Oskar Trzepacz. Remis spowodował, że obie drużyny pozostały w strefie spadkowej, a Piast wciąż ma 3 punkty przewagi nad lokalnym rywalem, ale i jedno spotkanie więcej rozegrane.

Trzy oczka nad kreską są rezerwy Miedzi, które przegrały po raz pierwszy pod wodzą Wojciecha Łobodzińskiego. Legniczanie ulegli u siebie Stali Brzeg 1:3, a honorowego gola dla gospodarzy zdobył Kamil Niewiadomski.

Swojej tragicznej sytuacji nie poprawiła Polonia-Stal Świdnica, która uległa Lechii Zielona Góra 0:4. Gospodarze mieli swoje sytuacje, ale byli nieskuteczni w ataku i często bezradni w defensywie. Trzeba dodać, że arbiter podjął co najmniej dwie bardzo kontrowersyjne decyzje na niekorzyść świdniczan, ale goście na zwycięstwo w pełni zasłużyli.

Znacznie lepiej spisały się nasze drużyny z czołówki. Zagłębie II wygrało w Gorzowie Wlkp. z Wartą 2:1, po dwóch trafieniach Daniela Dudzińskiego. Zwycięski gola padł w ostatniej minucie doliczonego czasu gry.

Tymczasem Ślęza Wrocław rozbiła w Kluczborku MKS 5:0. Hat-tricka ustrzelił Matusz Stempin, a po jednym golu dołożyli Piotr Stępień i Jakub Gil.