4LigaZachód. Mecz na szczycie dla Chrobrego, derby dla Prochowiczanki

22. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga zachód. W meczu na szczycie Chrobry II pokonał Apis i został nowym liderem. Derby gminy dla Prochowiczanki.  

 

Gol bramkarza w wałbrzyskiej okręgówce. Prawie jak Martinez i Kuszczak

Wydarzeniem kolejki był mecz w Jędrzychowicach, gdzie 3. w tabeli Apis podejmował wicelidera z Głogowa. Chrobry II w 15 min. objął prowadzenie po golu Jakuba Michalczyka. Po zmianie stron goście dołożyli jeszcze dwie bramki autorstwa Miłosza Jóźwiaka i Kacpra Stazkowiana. Głogowianie wygrali 3:0 i zostali nowym liderem, bowiem dotychczasowy lider Karkonosze Jelenia Góra tym razem pauzował.

 

Porażkę Apisu wykorzystała Sparta Rudna, która po zwycięstwie w Legnicy z Konfeksem 5:0 i awansowała na 3. miejsce podium. Gole dla goście zdobyli Dawid Malawski (2), Wojciech Konefał, Dawid Świda oraz Błażej Bania. Warto dodać, że legniczanie od 32 min. grali w osłabieniu.

 

Świetną passę meczów bez porażki kontynuują drużyny z Chocianowa, Kunic i Jawora. Stal pokonała KS Legnickie Pole 5:1. Bramki dla gospodarzy zdobyli Tomisław Żmuda, Michał Matkowski, Marcel Wolan, Radosław Czerep oraz Krzysztof Komarek.

 

Większe emocje były w Kunicach, gdzie gościł Górnik Złotoryja. Mewa prowadziło 2:0 do przerwy po golach Arkadiusza Cymbalisty i Aleksandra Rokosza. Po godzinie gry goście wyrównali za sprawą goli Karola Nowosielskiego i Krzysztofa Kaliciaka. Ostatecznie kuniczanie zwyciężali 3:2, a bramkę na wagę 3 punktów zdobył Tomasz Cichocki.

 

Tymczasem po raz pierwszy w lidze zespół z Jawora zagrał pod nową nazwą Jaworzanka, a nie Kuźnia. Zagrał i wygrał 1:0 w Gryfowie Śl. po golu Emiliana Borka. Była to 5. z rzędu wygrana podopiecznych Dariusza Szeligi.

 

W Prochowicach odbyły się debry gminy, w których Prochowiczanka pokonała Orkana Szczedrzykowice 2:1. Goście prowadzili po trafieniu Rafała Fościaka, ale w doliczonym czasie gry I połowy wyrównał Damian Miska. Losy derbów rozstrzygnęły się w 85 min., kiedy do siatki trafił Alisson Da Silva Torete.

 

W Osiecznicy Leśnik podejmował Spartę Grębocice i wygrał 1:0 po bramce Dawida Kałużyńskiego.

 

W Jeżowie Sudeckim spotkały się dwie ostatnie drużyny w tabeli. Lotnik uległ Orli Wąsosz 1:3. Bramki w meczu strzelali Maciej Suchanecki oraz Marcin Masełkowski, Piotr Jasiński i Alan Wojtaszek.

 

Jedyny remis w kolejce padł w Leśnej, gdzie Włókniarz podzielił się punktami z Odrą Ścinawa. Goście prowadzili po golu z rzutu karnego, na którego po kilku minutach odpowiedział Konrad Kalka.

 

22. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga zachód

  • Apis Jędrzychowice – Chrobry II Głogów 0:3
  • Włókniarz Leśna – Odra Ścinawa 1:1
  • Leśnik Osiecznica – Sparta Grębocice 1:0
  • Konfeks Legnica – Sparta Rudna 0:5
  • Mewa Kunice – Górnik Złotoryja 3:2
  • Prochowiczanka – Orkan Szczedrzykowice 2:1
  • Stal Chocianów – KS Legnickie Pole 5:1
  • Gryf Gryfów Śląski – Kuźnia Jawor 0:1
  • Lotnik Jeżów Sudecki – Orla Wąsosz 1:3
  • Pauza: Karkonosze Jelenia Góra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *