28. kolejka III ligi. Gol w 95 min. dał trzy, jakże ważne, punkty Foto-Higienie. W samej końcówce rozstrzygnęły się losy meczu we Wrocławiu. Wysoka wygrana Zagłębia II, sromotna porażka Polonii-Stali.

Ślęza, Bielawianka i Karkonosze z okręgowymi Pucharami Polski

Nie było nudy w sobotnich meczów z udziałem dolnośląskich trzecioligowców. W Gaci Foto-Higiena podejmowała Gwarka Tarnowskie Góry. Gospodarze objęli prowadzenie w 41 min. po golu Łukasza Orzechowskiego, ale zaraz po przerwie goście wyrównali. W 60 min. przyjezdni wyszli na prowadzenie, ale już minutę później do remisu doprowadził Orzechowski. Od 85 min. Gwarek grał w osłabieniu, co udało się gospodarzom wykorzystać w 95 min. po trafieniu Kacpra Pióreckiego.

To niezwykle ważne zwycięstwo podopiecznych Marcina Koszernego, którzy nie przegrali od trzech spotkań. W dramatycznych okolicznościach jeden punkt wywalczył Piast Żmigród, który grał we Wrocławiu ze Ślęzą. Żółto-czerwoni mieli przewagę, ale mimo dwukrotnego prowadzenia, goście zdołali wyrównać. Dla Ślęzy trafiali Adam Samiec oraz Piotr Stępień, dla gości – Cezary Kępczyński i… Piotr Zabielski, który skierował piłkę do własnej bramki w 90 minucie.

Komplet punktów zdobyły tym razem tylko rezerwy Zagłębia. Lubinianie rozbili MKS Kluczbork 4:0 po hat-tricku Jakuba Sypka i jednym trafieniu Tomasza Pieńki.

Tymczasem Polonia-Stal szukała punktów w Bielsku-Białej. Świdniczanie prowadzili nawet od 6 min. po golu Roberta Myrty. Niestety, później gracze Rekordy zdominowali beniaminka wygrywając ostatecznie 7:3. Pozostałe bramki dla gości zdobyli ponownie Myrta (z rzutu karnego) i Paweł Czarny.