4LigaWschód. Bielawianka wykorzystała podwójną pauzę lidera. Na jak długo?

24. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga wschód. Bielawianka nowym liderem, ale na jak długo? Czwarta wygrana z rzędu Sokoła z Wielkiej Lipy, przełamanie Sokoła z Marcinkowic.

Skandal w A klasie. Sędziowie zaatakowani przez zawodników i działacza

Lechia Dzierżoniów była liderem wschodniej grupy IV ligi od końca września. Przewodnictwo w tabeli stracił po kolejce w świąteczny poniedziałek 3 maja. Jednak nie z powodu nagłej obniżki formy, a podwójnej pauzy podczas majowego weekendu. W sobotę dzierżoniowianie mieli pauzę wynikającą z terminarza, w poniedziałek nie zagrali, bowiem zalane zostało boisko w Mirkowie.

Sytuację wykorzystała Bielawianka, która nie bez kłopotów wygrała w Prusicach z Orłem i przynajmniej do środy (wtedy odbędzie się zaległe mecz GKS Mirków – Lechia Dzierżoniów) została liderem. Dwie bramki dla podopiecznych Zbigniewa Soczewskiego strzelił niezawodny ostatnio Patryk Drożyński, dla Orła trafił Łukasz Kuczer.

Po dwóch remisach z rzędu wygrał 3. w tabeli AKS. Strzegomianie skromnie – bo 1:0 – pokonali Polonię Trzebnica, a zwycięskiego gola zdobył Kamil Sadowski.

Również 1:0, tyle że na wyjeździe, zwyciężył w poniedziałek MKP. Wołowianie za sprawą Roberta Sobieraja wygrali we Wrocławiu z Piastem Żerniki.

Po trzech porażkach z rzędu przełamał się Sokół Marcinkowice, który zdobył komplet punktów w Bystrzyce Górnej. Goście prowadzili 3:0 po trafieniach Szymona Kobylnika, Jakuba Kuleja i Michała Banacha. Rozmiary porażki w doliczonym czasie gry zmniejszył Kamil Bezegłów.

W górnej połowie tabeli umocniły się zespoły z Oławy, Brzeziny i Wielkie Lipy. Moto-Jelcz przegrywał na początku II połowy z Nysą Kłodzko po golu Jacka Cebulskiego. Końcówka należała jednak fo gospodarzy, którzy strzelili 3 gole. Na listę strzelców wpisali się Jakub Skorłutowski, Mateusz Dobkowski i Rafał Dalecki.

Mechanik grał w Bardzie i po 30 minutach przegrywał z Unią 0:2 po golach Piotra Fudalego i Łukasza Idziego. Przed przerwą goście wyrównali za sprawą Luisa da Silvy i Łukasza Deneki. Po zmianie stron dwie bramki dla brzezinian dołożyli Marcin Antosiewicz oraz Ermis Mendes.

Czwartą wygraną z rzędu odniósł Sokół Wielka Lipa, który po dwóch golach Jakuba Korytkowskiego wygrał w Pieszycach z Pogonią.

Jedyny remis w trzeciomajowej kolejce padł Ząbkowicach Śląskich, gdzie Orzeł podejmował Piasta Nowa Ruda. Goście prowadzili po bramce Mateusza Poświstajły. Po zmianie stron wyrównał Łukasz Szukiełowicz, który trafił do własnej bramki.