4LigaZachód. Sparta rozgromiła Apis, szalona końcówka w Wąsoszu

25. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga zachód. W czołówce bez zmian, Apis rozgromiony w Rudnej. Szalony mecz w Wąsoszu.

4LigaWschód. Sensacja w Dzierżoniowie. Bramkarz Nysy obronił dwa karne

W czołówce grupy zachodniej bez zmian. Chrobry II wygrał w Ścinawie z Odrą 3:0. Bramki dla głogowian strzelali Miłosz Jóźwiak, Wiktor Wawrzyniak i Konrad Grzymisławski.

Na wyjeździe wygrały również Karkonosze, które pokonały w Grębocicach Spartę 5:0. Na listę strzelców wpisali się Oskar Giziński, Paweł Niemienionek, Robert Lekszycki, Maciej Gargas oraz Patryk Bębenek.

Meczem kolejki, którego stawką było trzecie miejsce podium, było spotkanie w Rudnej, gdzie Sparta podejmowała Apis. Gospodarze zbyt gościnni nie byli i rozgromili rywala 11:1, do przerwy prowadząc już 6:1. Po zmianie stron rudnianie mieli ułatwione zadanie, bowiem goście całą drugą połowę grali w osłabieniu. Bramki dla gospodarzy strzelali: Wojciech Konefał – 3, Mateusz Kochman – 3, Dawid Świdwa – 2, Łukasz Bednarz, Daniel Sygnatowicz i Mateusz Tkacz – po 1. Dla Apisu trafił Kamil Kurianowicz.

Na 5. miejsce wskoczyła Jaworzanka Jawor, która śrubuje swój rekord zwycięstw z rzędu. W ósmej wygranej podopieczni Dariusza Szeligi pokonali 1:0 Mewę Kunice po golu Emiliana Borka.

Wielkie emocje w Wąsoszu, gdzie Orla podejmowała Prochowiczankę. Goście do przerwy prowadzili 2:0 po bramkach Dawida Waksmundzkiego i Tomasza Wojciechowskiego. Po zmianie stron Orla w ciągu kwadransa wyszła na prowadzenie, a na listę strzelców wpisali się Paul Filipowicz, Piotr Birk i Konrad Flis. Końcówka należała jednak do przyjezdnych, którzy za sprawą dwóch goli Tomasza Wojciechowskiego (w tym zwycięski w 93 min.) wygrali 4:3.

Po pięciu meczach bez wygranej 3 punkty zdobył Górnik Złotoryja. Podopieczni Eugeniusza Oleśkiewicza wygrali 1:0 z Włókniarzem Leśna po golu Mateusza Dudzica.

W miniony poniedziałek Konfeks Legnica przełamał się po 11 meczach bez wygranej, a teraz poszedł za ciosem i wygrał ponownie. Legniczanie wygrali w Legnickim Polu 4:0 po golach Bartosza Krupy – 2, Adriana Wójcika i Dominika Plebaniaka.

Jedyny remis w sobotnich meczach padł w Jeżowie Sudeckim. Stal Chocianów prowadziła od 85 min. po golu Michała Matkowskiego. Wyrównał w 92 min. Tomasz Madej.