Okręgówka Wrocław. Pogoń i WKS remisują, Barycz zwiększa przewagę

25. kolejka Okręgówka Wrocław. Barycz Sułów wygrywa i odskakuje Pogoni i WKS-owi. Polonia gromi Energetyka, Odra przełamuje fatalną serię. 

 

2 minuty zdecydowały. Walkower po szalonym meczu w okręgówce [AKTUALIZACJA]

Barycz Sułów miała w niedzielę zagrać z GKS Kobierzyce, ale goście już w piątek poinformowali, że nie zdołają rozegrać meczu. Z powodu problemów kadrowych, w tym kontuzji i spraw osobistych zawodników, goście oddali mecz walkowerem. Barycz meczu więc nie zagrała, a i tak umocniła się na fotelu lidera.

 

Dwaj najgroźniejsi rywale sułowian w walce o zwycięstwo w lidze ? Pogoń Oleśnica i WKS Wierzbice ? zremisowali swoje mecze. Wierzbiczanie w hicie kolejki grali w Pasikurowicach z 4 w tabeli Burzą Godzieszowa. Gospodarze prowadzili po golu Kacpra Belicy, na którego kwadrans przed końcem odpowiedział Rafał Rybiński.

 

Tymczasem w niedzielne wczesne popołudnie wicelider z Oleśnicy bezbramkowo zremisował w Marszowicach z Orłem.

 

Na 5. miejscu znajduje się Orzeł Pawłowice, który jednak minionego tygodnia nie może zaliczyć do zbyt udanych. W poniedziałek wrocławianie wygrali na wyjeździe z Wiwą, jednak wynik spotkania został zweryfikowany z 3:4 n 3:0 dla goszczan (więcej o tym meczu w linku powyżej). W sobotę Orzeł przegrał u siebie z KS-em Żórawina, a gole dla gości strzelali Mateusz Królik ? 2 oraz Maciej Ryng.

 

Równie ważny mecz z punktu widzenia walki o utrzymanie się w lidze odbył się w Malczycach, gdzie Odra po 25 min. przegrywała z Zachodem Sobótka 0:2. Bramki dla goście strzelili Dawid Januszewicz oraz Piotr Aksamit. Druga połowa należała do gospodarzy. Szybko wyrównali oni za sprawą bramek Marcina Zielińskiego i Tomasza Króla. W 88 zwycięską bramkę dla Odry zdobył Krzysztof Naskręt. Była to pierwsza wygrana zespołu z Malczyc po 11 porażkach z rzędu.

 

Emocji nie brakowało również w Strzelinie, gdzie Galakticos wygrali z gospodarzami 4:3.

 

W poniedziałek swoje przełamanie miał również Energetyk, który wygrał po 7 porażkach z rzędu (4:3 z Odrą Malczyce, po hat-tricku grającego trenera Marcina Józefowicza). Siechniczanie jechali więc do Środy Śląskiej pełni nadziei na korzystny rezultat, ale boiskowa rzeczywistość okazał się brutalna. Polonia wygrała bowiem 11:1. Bramki strzelali Kamil Liberek ? 2, Adam Andrusiak ? 2, Krystian Jasiński ? 2, Filip Wiatrak ? 3, Filip Zając i Jakub Dudziak. Dla gości trafił Mateusz Czajka.

 

W ostatnim meczu kolejki, w niedzielne popołudnie Czarni Jelcz-Laskowice wygrali z Kolektywem Radwanice 6:1.

  

25. kolejka

  • Orzeł Marszowice – Pogoń Oleśnica 0:0
  • Polonia Środa Śląska – Energetyk Siechnice 11:1
  • Odra Malczyce – Zachód Sobótka 3:2
  • Zenit Międzybórz – Wiwa Goszcz 2:4
  • Orzeł Pawłowice – KS Żórawina 0:3
  • Burza Godzieszowa – WKS Wierzbice 1:1
  • Czarni Jelcz-Laskowice – Kolektyw Radwanice
  • Barycz Sułów – GKS Kobierzyce 3:0 (wo.)
  • Strzelinianka Strzelin – Galakticos Solna 3:4
  • Pauza: Parasol Wrocław.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.