III liga. Przełamanie Piasta, podwójna strata Foto-Higieny

31. kolejka III ligi. Zagłębie II rozbiło Foto-Higienę, która straciła też najlepszego strzelca. Przełamanie Piasta, porażki Miedzi II i Polonii-Stali. W niedzielę hit we Wrocławiu.

Kuriozalne decyzje w hicie IV ligi. Wątpliwa kartka, wykluczony zły zawodnik

W Lubinie rezerwy Zagłębia podejmowały walczącą o utrzymanie się Foto-Higienę. Już w 3 min. gospodarze objęli prowadzenie po strzale Bartłomieja Kłudki. 10 minut później wyrównał Marcin Przybylski, który dobił wybronioną wcześniej piłkę przez golkipera gospodarzy. W 40 min. za niesportowe zachowanie z boiska wyleciał najlepszy strzelec 3. grupy III ligi, czyli Marcin Przybylski. To oznaczało spore dla gości, którzy jeszcze przed przerwą stracili drugą bramkę, którą strzelił Patryk Kusztal.

Po zmianie stron lubinianie dołożyli jeszcze cztery gole. Na listę strzelców wpisali się Kacper Laskowski, Daniel Dudziński, Błażej Czuban oraz Wojciech Galas.

Niezwykle ważne zwycięstwo odniósł Piast Żmigród, który zdobył komplet punktów po raz pierwszy po ośmiu meczach bez wygranej. Podopieczni Marcina Foltyna pokonali Lechię Zielona Góra po golach zdobytych w II połowie przez Oskara Trzepacza, Szymona Sołtyńskiego i Daniela Łuczaka. Dzięki zwycięstwu, oraz porażce ROW-u, żmigrodzianie wydostali się ze strefy spadkowej.

Rezerwy Miedzi dobrze rozpoczęły mecz w Pawłowicach Śląskich od gola Bruno Garcii w 8 minucie. W 35 min. Dawid Hanzel wyrównał z rzutu karnego, ten sam zawodnik pod koniec meczu dołożył jeszcze dwie bramki i legniczanie wrócili choćby bez jednego oczka.

Przegrała również Polonia-Stal, która uległa Stali Brzeg 2:6. Gole dla świdniczan zdobyli Damian Szydziak oraz Wojciech Szuba.

W meczu kolejki w niedzielę Ślęza Wrocław podejmowała Polonię Bytom. Goście prowadzili już od 2 min. po golu Patryka Stefańskiego. Wyrównał w 71 min. Robert Pisarczuk, który – już tradycyjnie – wykorzystał rzut karny.