4LigaZachód. Jaworzanka śrubuje swój rekord, koniec serii Sparty

26. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga zachód. W meczu na szczycie Karkonosze lepsze od Sparty Rudna. Jaworzanka śrubuje rekord. 

 

Kuriozalne decyzje w hicie IV ligi. Wątpliwa kartka, wykluczony zły zawodnik

Wydarzeniem kolejki był mecz w Jeleniej Górze, w którym Karkonosze podejmowały Spartę Rudna. Gospodarze wygrali 4:1, choć nie obyło się bez kontrowersji. Więcej o tym meczu przeczytacie klikając w link powyżej. Co ciekawe, gospodarze zakończyli serię 14 meczów bez porażki gości z Rudnej. 

 

Jeleniogórzanie w sobotę wskoczyli na 1. miejsce w tabeli, ale nie na długo. W niedzielę bowiem rezerwy Chrobrego (na głównej płycie) wygrały ze Spartą Grębocice 2:0 i wróciły na fotel lidera. Bramki zdobyli Olaf Zygmunt i rezerwowy Adrian Marciniak, choć warto dodać, że jeszcze przy bezbramkowym remisie piłka dwukrotnie odbiła się od słupka po strzałach gości.

 

Porażki zespołu z Rudnej nie wykorzystał Apis Jędrzychowice, który przegrał u siebie z Górnikiem Złotoryja 0:1. Jedynego gola meczu strzelił Kacper Kaśczyszyn.

 

Do Sparty i Apisu zbliżyła się Jaworzanka, która kontynuuje swoją wyśmienitą serię. Podopieczni Dariusza wygrali 9 mecz z rzędu pokonując, po wyrównanym meczu, Konfeks w Legnicy 2:1. Dla gospodarzy trafił Adrian Wójcik, dla gości strzelali Seweryn Suchecki oraz Emilian Borek.

 

Mewa Kunice uległa u siebie Orli Wąsosz 1:3. Bramki strzelali Łukasz Chodyga oraz Piotr Birk, Paul Filipowicz i Alan Wojtaszek.

 

Tymczasem Prochowiczanka bez większych problemów 4:0 uporała się z Lotnikiem Jeżów Sudecki, choć strzelanie rozpoczęła dopiero po przerwie. Pierwszy trafił… do własnej bramki Krzysztof Kieć, a później strzelali Alisson Da Silva Torete, Tomasz Wojciechowski oraz Szymon Kostyszak.

 

Bohaterem meczu meczu Leśnika Osiecznica z KS-em Legnickie Pole był Daniel Ziółkowski, który trzema golami zapewnił gospodarzom wygraną 3:0.

 

Ważne zwycięstwo w Chocianowie odnotował Gryf Gryfów Śląski, który pokonał Stal 2:1. Gola dla gospodarzy zdobył Piotr Kasiński, dla goście trafiali Arlilsom Do Carmo Ferreira i Sebastian Soczyński.

 

Jedyny remis w tej kolejce padł w Leśnej, gdzie Włókniarz podejmował Orkana Szczedrzykowice. Goście prowadzili po bramce Jarosława Gambala, na którego odpowiedział po przerwie Mateusz Kalka.

 

26. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga zachód

  • Chrobry II Głogów – Sparta Grębocice 2:0
  • Karkonosze Jelenia Góra – Sparta Rudna 4:1
  • Apis Jędrzychowice – Górnik Złotoryja 0:1
  • Włókniarz Leśna – Orkan Szczedrzykowice 1:1
  • Leśnik Osiecznica – KS Legnickie Pole 3:0
  • Konfeks Legnica – Kuźnia Jawor 1:2
  • Mewa Kunice – Orla Wąsosz 1:3
  • Prochowiczanka Prochowice – Lotnik Jeżów Sudecki 4:0
  • Stal Chocianów – Gryf Gryfów Śląski 1:2
  • Pauza: Odra Ścinawa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *