Dwa mecze kary dla najlepszego strzelca III ligi

W dwóch meczach ligowych Foto-Higiena Gać będzie musiała sobie radzić bez najlepszego strzelca III ligi Marcina Przybylskiego.

 

Jarosław Pedryc nie jest już trenerem Polonii-Stali Świdnica

Dwa mecze dyskwalifikacji to kara, jaką Marcin Przybylski otrzymał za czerwoną kartkę w meczu z rezerwami Zagłębia Lubin. W 40 min. tego spotkania, przy stanie 1:1, napastnik Foto-Higieny został wykluczony z gry. Za co?

 

Sytuacja wyglądała tak, że szarżujący Przybylski został powstrzymany przez jednego z rywali, obaj upadli, a napastnik gości podczas wstawania nadepnął na gracza Miedziowych. Sam napastnik tłumaczył, że było to zupełnie przypadkowe. Arbiter uznał, że zachowanie 25-latka zasługiwało jednak na wykluczenie. Komisja Dyscypliny Opolskiego ZPN “wyceniła” je na dwa mecze dyskwalifikacji.

 

Przybylskiego zabraknie więc w dwóch najbliższych meczach FHG – z Pniówkiem Pawłowice Śląskie u siebie oraz z Polonią Bytom na wyjeździe, a więc a dwiema czołowymi ekipami III ligi.

 

Przypomnijmy, że wychowanek Śląska Wrocław jest obecnie liderem kwalifikacji strzelców III ligi. Ma na koncie 23 gole, za nim są Piotr Stępień (Ślęza Wrocław) – 21 goli oraz Mariusz Idzik (Ruch Chorzów) – 20 goli.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *