4LigaZachód. Thriller w Osiecznicy, Karkonosze strzelają w 50 sekundzie

28. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga zachód. Karkonosze i Chrobry II wygrywają. Gol Czerwińskiego w 50 sekundzie. Szalony mecz w Osiecznicy z happy endem dla Leśnika.  

 

4LigaWschód. AKS śrubuje passę bez porażki, GKS gromi Orła

Lider z Głogowa podejmował Górnika Złotoryja. Gospodarze długo nie byli w stanie przełamać defensywy przyjezdnych, ale w końcu dopięli swego. Po bramkach Konrada Grzymisławskiego oraz Wiktora Kobieli Chrobry II zwyciężył 2:0.

 

Efektowne zwycięstwo odniósł wicelider z Jeleniej Góry, który w niedzielę podejmował Orkana Szczedrzykowice. Karkonosze wygrały 6:0, a bramki strzelili Mateusz Czerwiński – 3 (pierwszy gol w 50 sekundzie), Bartosz Poszelężny – 2 oraz Patryk Bębenek.

 

Większych problemów ze zwycięstwem nie miał również trzeci w tabeli Apis Jędrzychowice, który 3:0 pokonał KS Legnickie Pole. Na listę strzelców wpisali się Maciej Machowski, Kamil Kurianowicz oraz Daniel Piechno.

 

Ciekawy mecz w niedzielę odbył się w Ścinawie, gdzie w derbach powiatu lubińskiego walcząca o utrzymanie się Odra podejmowała Spartę Rudna. Goście objęli prowadzenie w 45 min. po bramce Dawida Malawskiego. Po zmianie stron szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili gospodarze, a to za sprawą trafień Damiana Maśleja i Patryka Obiały.

 

Na 5. miejsce w tabeli wskoczyła Mewa Kunice, która wygrała z Gryfem Gryfów Śląski 3:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli Rafał Szumański, Marcin Kaczmarek i Tomasz Cichocki.

 

Wielkie emocje przeżywali kibice w Osiecznicy, gdzie Leśnik podejmował Orlę Wąsosz. Po pięciu minutach goście prowadzili 2:0 po golach Marcina Masełkowskiego oraz Piotra Jasińskiego. Gospodarze przebudzili się pod koniec meczu. W 70 min. gola zdobył Daniel Ziółkowski, a w 75 min. wyrównał Sebastian Tkacz. W 87 min. gospodarze już prowadzili – znów za sprawą Ziółkowskiego, który wykorzystał jedenastkę. Na tym jednak nie koniec – w 93 min. wyrównał Konrad Flis. Gracze Leśnika rzucają się do ostatniego ataku, który kończy się kolejnym rzutem karnym. Do piłki ponownie podchodzi Ziółkowski i ponownie się nie myli zapewniając swojej drużynie 3 punkty.

 

Siedem goli padło również w Legnicy, gdzie Konfeks pokonał Lotnika Jeżów Sudecki 5:2.

 

Mewa i Leśnik wyprzedzili Jaworzankę, która w środę skończyła swoją passę 9 zwycięstw z rzędu, a teraz zanotowała drugą kolejną porażkę. Jaworzanie przegrali w Leśnej z Włókniarzem 0:2 po golach Jacka Góraja i Pawła Urbaniaka.

 

Jedyny remis w kolejce padł w Prochowicach, gdzie gospodarze podzielili się punktami ze Stalą Chocianów. Prochowiczanka prowadziła po bramce Damiana Miski, na którego w 89 min. odpowiedział Krzysztof Komarek.

 

28. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga zachód

  • Odra Ścinawa – Sparta Rudna 2:1
  • Chrobry II Głogów – Górnik Złotoryja 2:0
  • Karkonosze Jelenia Góra – Orkan Szczedrzykowice 6:0
  • Apis Jędrzychowice – KS Legnickie Pole 3:0
  • Włókniarz Leśna – Kuźnia Jawor 2:0
  • Leśnik Osiecznica – Orla Wąsosz 4:3
  • Konfeks Legnica – Lotnik Jeżów Sudecki 5:2
  • Mewa Kunice – Gryf Gryfów Śląski 3:0
  • Prochowiczanka Prochowice – Stal Chocianów 1:1
  • Pauza: Sparta Grębocice.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *