III liga. Piast wygrywa za “6 punktów”. Polonia-Stal już oficjalnie spada do IV ligi

34. kolejka III ligi. Niezwykle ważne zwycięstwa drużyn walczących o utrzymanie się w lidze. Polonia-Stal już oficjalnie zdegradowana. Ślęza cudem zremisowała, rezerwy Zagłębia poległy w Bielsku-Białej.

Sezon w III lidze na ostatniej prostej. Kto się utrzyma, a kto spadnie?

W Legnicy rezerwy Miedzi przegrywały od 14 minuty z Polonią-Stalą po golu z rzutu karnego w wykonaniu Roberta Myrty. Kilka minut później wyrównał Marcin Pietrowski 18, a po zmianie stron legniczanie dołożyli jeszcze dwa gole. Na listę strzelców wpisali się Michał Pojasek i Bruno Garcia. Dzięki wygranej podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego są o krok od zapewnienia sobie utrzymania. Goście ze Świdnicy tymczasem oficjalnie zostali już zdegradowani do IV ligi.

Mecz za „6 punktów” odbył się w Rybniku, gdzie spotkali się walczący o utrzymanie sąsiedzi w tabeli, czyli ROW 1964 oraz Piast Żmigród. Gospodarze długo prowadzili po golu Jakuba Pochcioła, ale końcówka należała do podopiecznych Marcina Foltyna. Najpierw w 76 min. trafił Dominik Kuboń, a cztery minuty później na listę strzelców wpisał się Tobiasz Jarczak i jakże ważne punkty pojechały do Żmigrodu.

Komplet oczek zdobyła również Foto-Higiena Gać, która podejmowała LKS Goczałkowice Zdrój. Gospodarze objęli prowadzenie w 19 min. po bramce Jehora Tarnowa. Mimo gry w osłabieniu w końcówce gacianie nie dali sobie już strzelić gola, jak to było w niedawnym meczu z Pniówkiem.

Tymczasem do niespodzianki doszło w Nysie, gdzie gościła Ślęza Wrocław. Wrocławianie po 24 minutach prowadzili 2:0 za sprawą goli Huberta Muszyńskiego i Piotra Stępnia. Później to jednak ambitnie grający poloniści wyszli na prowadzenia, a remis żółto-czerwonym w ostatniej minucie uratował Muszyński.

Zagłębie II przegrało w Bielsku-Białej z Rekordem 2:4. Gole dla lubinian strzelali Patryk Kusztal oraz Błażej Czuban.