4LigaWschód. AKS pokonuje Lechię, wciąż 3 kluby walczą o baraże

29. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga wschód. Hit dla AKS-u, po którym trzy kluby wciąż walczą o zwycięstwo w lidze. Ostre strzelanie w Marcinkowicach i Mirkowie. 

 

Orzeł Prusice nie dojechał na mecz do Ząbkowic Śl. Co się stało?

Wydarzeniem kolejki był mecz w Dzierżoniowie, w którym lider podejmował wicelidera ze Strzegomia. Spotkanie było zacięte i dostarczyło wielu emocji, choć dla miejscowych kibiców bez happy endu. Goście objęli prowadzenie w 14 min. po golu Michała Skrypaka. W 78 min. wyrównał Jakub Chlipała, ale końcówka należała do AKS-u. W 82 i 93 min. dwa razy trafił Damian Bogacz i 3 punkty powędrowały do Strzegomia. Tym samym podopieczni Roberta Bubnowicza dali jasny sygnał, że wciąż liczą się w walce o zwycięstwo w grupie wschodniej i prawo gry w barażach o awans do III ligi.

 

Ze zwycięstwa AKS-u cieszą się również w Bielawie. Bielawianka pewnie pokonała Moto-Jelcza Oława 6:1 i zbliżyła się do dzierżoniowian na 2 punkty. Bohaterem meczu był Mateusz Kuriata, który ustrzelił hat-tricka. Po jednym golu dodali Adrian Niewiadomski, Paweł Słonecki oraz Maciej Rakoczy. Honorowego gola dla gości zdobył Michał Gałaszewski.

 

Drugą obok AKS-u niepokonaną na wiosnę drużyną jest MKP Wołów. I swoją passę podopieczni Piotra Bolkowskiego również przedłużyli pokonując Mechnika Brzezina 4:2. Trzy gole dla gospodarzy zdobył Marek Gacek, jednego dołożył Robert Sobieraj. Dla przyjezdnych trafiali Przemysław Cichocki i Helder Rodrigues.

 

Goli nie brakowało również w Marcinkowicach. Sokół rozbił Unię Bardo 8:1. Łupem bramkowym podzielili się Tomasz Rudolf – 2, Jakub Kulej – 2, Kacper Rokicki – 2, Kacper Siekanowicz i Jakub Wnęk. Dla Unii strzelił Łukasz Idzi.

 

Ostre strzelanie urządzili sobie również gracze z Mirkowa. GKS pokonał Pogoń Pieszyce 8:0. Gole strzelali Jakub Berkowicz – 2, Dariusz Góral, Marcin Szemis, Kamil Mańkowski, Alefe Santos, Krystian Krawczyk i Grzegorz Zygadło.

 

Ostre strzelanie urządzili sobie również gracze z Mirkowa. GKS pokonał Pogoń Pieszyce 8:0. Gole strzelali Jakub Berkowicz – 2, Dariusz Góral, Marcin Szemis, Kamil Mańkowski, Alefe Santos, Krystian Krawczyk i Grzegorz Zygadło.

 

Znacznie bardziej wyrównane były mecze w Trzebnicy i Nowej Rudzie, które rozstrzygnęły się jednym golem. Polonia po dwóch golach Grzegorza Rajtera pokonała Nysę Kłodzko 2:1. Bramkę dla gości zdobył Filip Barski.

 

Tymczasem Piast Nowa Ruda wygrał z Piastem Żerniki 1:0 po bramce strzelonej w 93 min. przez Pedro Falcao.

 

Jedyny remis w kolejce padł w Wielkiej Lipie, gdzie Sokół bezbramkowo zremisował z Orłem Lubawka.

 

Mecz w Ząbkowicach Śląskich nie odbył się. Więcej o tej sytuacji tutaj

 

29. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga wschód

  • GKS Mirków – Pogoń Pieszyce 8:0
  • Lechia Dzierżoniów – AKS Strzegom 1:3
  • Piast Nowa Ruda – Piast Żerniki 1:0
  • Sokół Marcinkowice – Unia Bardo 8:1
  • Bielawianka Bielawa – Moto Jelcz Oława 6:1
  • Sokół Wielka Lipa – Orzeł Lubawka 0:0
  • Polonia Trzebnica – Nysa Kłodzko 2:1
  • MKP Wołów – Mechanik Brzezina 4:2
  • Orzeł Ząbkowice Śląskie – Orzeł Prusice – nie odbył się
  • Pauza: LKS Bystrzyca Górna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *