Okręgówka Wrocław. WKS i Pogoń gonią pauzującego lidera

28. kolejka Okręgówka Wrocław. Lider z Sułowa tym razem pauzował, co wykorzystały goniące go zespoły z Wierzbic i Oleśnicy. Czarni wygrywają w osłabieniu. 

 

Burza pożegnała przed meczem z Polonią swojego kapitana i przyjaciela

WKS Wierzbice rozbił Odrę Malczyce 11:2. Cztery gole strzelił Dominik Wejerowski, po 2 dołożyli Konrad Kątny, Kamil Suppan i Mateusz Kopernicki, a jednego – Bartosz Kowalski. Dwa trafienia dla gości zanotował Krzysztof Naskręt.

 

Pogoń wygrała skromniej, ale również pewnie. Podopieczni Marcina Jurasika pokonali w Siechnicach Energetyka 3:0. Dwie bramki strzelił Filip Szczypkowski, a jedną Bartosz Ciszewski.

 

Sporo działo się w Kobierzycach, gdzie GKS podejmował Orła Pawłowice. Goście prowadzili od 18 min. po golu Chrystiana Edelbauera. W doliczonym czasie gry I połowy przyjezdni stracili zawodnika, a po przerwie również 3 gole. Dla gospodarzy trafiali Piotr Kozłowski, Piotr Użałowicz i Artem Hnatiuk. Orzeł tymczasem kończył spotkanie w dziewiątkę.

 

Dwie drużyny z górnej połowy tabeli spotkały się również w Goszczu. Wiwa nie miała jednak większych problemów z pokonaniem Orła Marszowice 4:0. Bramki strzelali Jakub Wojciechowski, Dawid Wołkowski, Miłosz Bolaczek oraz Michał Lotka.

 

Ważny mecz odbył się Żórawinie, gdzie KS grał z Polonią Środa Śląska. Gospodarze objęli prowadzenie w 23 min. po golu Mateusza Królika, na którego kilka minut później Krystian Jasiński. KS wygrał po golu Królika w 81 min., gdy poloniści grali już w osłabieniu.

 

W Radwanicach Kolektyw uległ Zenitowi Międzybórz 1:6. Dla gospodarzy honorowe trafienie zanotował Arkadiusz Witkowski, dla gości dwa gole strzelił Robert Pikulicki, a po jednym dodali Julian Grzesiak, Maciej Badel i Mikołaj Plichta. Ponadto do własnej bramki trafił Sebastian Stawiarz.

 

Na wyjeździe wygrali również Czarni Jelcz-Laskowice, którzy gościli w Strzelinie. Do 70 minuty był remis 1:1 po golach Andrzeja Kosiora i Dominika Chruściela. Od 69 min. goście grali w osłabieniu, a wkrótce potem… strzelili 3 gole. Dwa razy trafił Aleksandr Mulyk, a raz Radosław Florek.

 

W spotkaniu dwóch drużyn, które mają już bardzo nikłe szanse na utrzymanie się w lidze Zachód Sobótka przegrał z Parasolem Wrocław 1:2. Bramki zdobyli Tomasz Rajczakowski oraz Patryk Ledwoń i Artur Błaszczak.

  

28. kolejka

  • Strzelinianka Strzelin – Czarni Jelcz-Laskowice 1:4
  • GKS Kobierzyce – Orzeł Pawłowice 3:1
  • Kolektyw Radwanice – Zenit Międzybórz 1:6
  • WKS Wierzbice – Odra Malczyce 11:2
  • KS Żórawina – Polonia Środa Śląska 2:1
  • Wiwa Goszcz – Orzeł Marszowice 4:0
  • Zachód Sobótka – Parasol Wrocław 1:2
  • Energetyk Siechnice – Pogoń Oleśnica 0:3
  • Pauza: Barycz Sułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *