4LigaZachód. Ostre strzelanie Chrobrego. Zacięta walka o utrzymanie

30. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga zachód. Czołówka wygrywa swoje mecze, Chrobry II i Apis bardzo wysoko. Zacięta walka o utrzymanie się w lidze.

 

4LigaWschód. Sypnęło niespodziankami, Lechia zwiększa przewagę

Karkonosze w weekend wskoczyły na fotel lidera i z pewnością łatwo go nie oddadzą. W środę jeleniogórzanie grali z Jaworzanką i wygrali 2:0 po dwóch golach na początku spotkania. Na listę strzelców wpisali się Przemysław Kocot i Mateusz Czerwiński. Goście z Jawora jeszcze niedawno śrubowali rekord wygranych z rzędu, a obecnie maja na koncie 4 porażki pod rząd.

 

Chrobry II w weekend bezbramkowo zremisował z Orkanem, teraz postanowił odbić sobie strzelecką niemoc w meczu z KS Legnickie Pole. Głogowianie rozbili rywala 8:0, a łupem bramkowym podzielili się: Konrad Grzymisławski – 2, Wiktor Kobiela, Kacper Staszkowian, Miłosz Jandziak, Gracjan Antkowiak, Miłosz Jóźwiak i Marcin Szeibe.

 

Ostre strzelanie urządzili sobie również zawodnicy Apisu, którzy grali z Orlą Wąsosz. Po dość wyrównanej I połowie, zakończonej wynikiem 4:2, po przerwie gospodarze potwierdzili swoją wyższość ostatecznie zwyciężając 7:2. Gole strzelali Kamil Kurianowicz – 2, Maciej Machowski -2, Daniel Piechno, Michał Rachański i Mateusz Tyszkowski, a dla gości Konrad Flis oraz Piotr Birk.

 

W meczu dwóch drużyn z górnej połowy tabeli, po emocjonującym spotkaniu, w którym prowadzenie zmieniało się 3 razy, Mewa Kunice uległa Prochowiczance 2:3.

 

Emocji nie brakowało również w Ścinawie, gdzie Odra podzieliła się punktami z Orkanem Szczedrzykowice. Na murawie padł rezultat 2:2.

 

Remis, tyle że 1:1, padł również w Osiecznicy, gdzie Leśnik mierzył się z Gryfem Gryfów Śląski.

 

Ważna wygrana Sparty Grębocice z Górnikiem Złotoryja. Dla gospodarzy strzelali Kamil Łętkowski i Mieczysław Gniewosz, dla gości trafił Jakub Tycel.

 

Równie ważne 3 punkty zdobył Konfeks Legnica, który 4:1 pokonał Stal Chocianów. Bramki zdobyli: Oliver Dańczak, Maciej Swędzikiewicz, Kamil Wójcik i Bartosz Krupa oraz Rafał Burda.

 

Dwie bramki Mateusza Kalki i jedno trafienie Pawła Urbaniaka przesądziły o wygranej Włókniarza Leśna z Lotnikiem Jeżów Sudecki. Honorowe trafienie dla gości zanotował Maciej Górski.

 

30. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga zachód

  • Sparta Grębocice – Górnik Złotoryja 2:1
  • Odra Ścinawa – Orkan Szczedrzykowice 2:2
  • Chrobry II Głogów – KS Legnickie Pole 8:0
  • Karkonosze Jelenia Góra – Kuźnia Jawor 2:0
  • Apis Jędrzychowice – Orla Wąsosz 7:2
  • Włókniarz Leśna – Lotnik Jeżów Sudecki 3:1
  • Leśnik Osiecznica – Gryf Gryfów Śląski 1:1
  • Konfeks Legnica – Stal Chocianów 4:1
  • Mewa Kunice – Prochowiczanka Prochowice 2:3
  • Pauza: Sparta Rudna.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *