III liga. Szalone końcówki we Wrocławiu i Świdnicy. Miedź II nie popsuła fety

35. kolejka III ligi. Szalone końcówki meczów we Wrocławiu i Świdnicy. Pewna wygrana Zagłębia II, rezerwy Miedzi nie popsuły fety w Chorzowie.

4LigaWschód. Sypnęło niespodziankami, Lechia zwiększa przewagę

Ślęza Wrocław była zdecydowanym faworytem meczu z broniącym się przed spadkiem ROW-em Rybnik i pierwsza połowa to potwierdziła. Żółto-czerwoni mieli sporą przewagę, ale grali bardzo nieskutecznie. Szok nastąpił po przerwie, kiedy goście w ciągu 12 minut strzelili dwa gole. Sensacja wisiała w powietrzu, ale w końcówce wrocławianie wrzucili wyższy bieg. W ostatnim kwadransie strzelili 4 bramki i zwyciężyli 4:2. Na listę strzelców wpisali się Krzysztof Bialik – 2, Jakub Gil oraz Piotr Stępień.

Sporo, zwłaszcza w końcówce, działo się również w Świdnicy, gdzie Polonia-Stal podejmowała Pniówek Pawłowice Śląskie. Goście do przerwy prowadzili 1:0, ale w 67 min. wyrównał Wojciech Szuba. Później znów, i to dwukrotnie, trafili przyjezdni i wydawało się, że punkty pojadą na Śląsk. Gospodarze grali jednak do końca. W 90 min. na 2:3 strzelił Andrij Kozaczenko, a w 93 min. wyrównał z rzutu wolnego Szuba.

Komplet punktów zdobyły rezerwy Zagłębia, pokonując Polonię Nysa 3:1. Bramki dla lubinian strzelali Rafał Adamski, Kacper Zając oraz Kacper Laskowski.

Tymczasem rezerwy Miedz Legnica grał w Chorzowie z Ruchem. Podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego fety z okazji awansu do II ligi Niebieskim nie popsuły, bowiem ulegli 0:4.

Walczące o utrzymanie się w lidze Piast Żmigród i Foto-Higiena Gać w środę nie grały. Żmigrodzianie zagraj w czwartek ze Stalą Brzeg, tymczasem gacianie z Lechią Zielona Góra zmierzą się dopiero za tydzień. Dziś bowiem zielonogórzanie grali mecz Pucharu Polski.