10 lat dyskwalifikacji za uderzenie sędziego podczas meczu okręgówki

Zawodnik Odry Chobienia, klubu z legnickiej okręgówki, za uderzenie sędziego podczs meczu z Pogonią Góra został zdyskwalifikowany na 10 lat.

 

Hit okręgówki przerwany po 35 minutach. Co się stało?

Do zdarzenia doszło ok. 51 min. meczu Odra Chobienia – Pogoń Góra, który odbył się 11 listopada ubr. Jeden z zawodników gospodarzy, niezadowolony z decyzji arbitra, mocnym ciosem powalił go na ziemię. Spotkanie zostało przerwane, a gospodarze ukarani walkowerem. 

 

W środę sprawiedliwość dopadła również samego zawodnika. Przypomnijmy, że zaraz po samym zajściu Komisja Dyscyplinarna DolZPN orzekł tylko środek zapobiegawczy w postaci roku zawieszenia i przekazał sprawę do PZPN. Komisja dolnośląska mogła bowiem orzec maksymalnie 5 lat dyskwalifikacji, a uznano, że kara powinna być wyższa, z „dożywociem” włącznie.

 

Tymczasem Komisja Dyscyplinarna PZPN zajęła się sprawą i dała „tylko” 4 lata zawieszenia. Dlatego Podokręg Legnica DolZPN, poprzez Rzecznika Prawa Związkowego, odwołał się do Najwyższej Komisji Odwoławczej.

 

NKO zgodziła się z odwołaniem i zmieniło karę z 4 na 10 lat dyskwalifikacji. To już ostateczna decyzja, no chyba, że zawodnik zdecyduje się na apelację do Trybunału Arbitrażowego przy PKOl.

 

 

2 thoughts on “10 lat dyskwalifikacji za uderzenie sędziego podczas meczu okręgówki

  1. Tu jest ewidentny czyn zakazany ” uderzenie ” sędziego,ale jeszcze lepszy numer sędzia odwalił w meczu okregówki Ksieginice -Serby ,schodzacego do szatni zawodnika ,który wdał się w spór słowny z przeciwnikiem bez rękoczynów potraktował czerwoną kartką a sławny wydział dyscypliny potraktował to 6 miesięczną dyskwalifikacją zawodnika.Za chwilę nie bedzie zawodników do gry a sędziowie będą robili swoje ,czyli za nic nie odpowiadają

  2. Jak gościu dobrze pogłówkuje to obejdzie całkowicie legalnie i zgodnie z prawem Regulamin Dyscyplinarny i po 6 miesiącach będzie mógł już grać zupełnie legalnie i zgodnie z prawem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *