Okręgówka Wrocław. Pogoń wykorzystała potknięcie WKS-u i jest wiceliderem

29. kolejka Okręgówka Wrocław. Lider przegrywał, ale odwrócił losy spotkania. Pogoń Oleśnica wykorzystała wpadkę WKS-u i jest wiceliderem.

 

Burza pożegnała przed meczem z Polonią swojego kapitana i przyjaciela

Lider z Sułowa grał w Jelczu-Laskowicach i pod 21 minutach przegrywał 0:2. Gole dla Czarnych strzelili Adrian Okoń oraz Aleksandr Mulyk. Zanosiło się na niespodziankę, ale później inicjatywę przejęli goście. Jeszcze przed przerwą wyrównali za sprawą Adriana Puchały i Piotra Możdrzecha. Po zmianie stron 2 kolejne gole dołożył Adrian Puchała, a jednego Dawid Bąk i ostatecznie Barycz wygrała 5:2.

 

Tymczasem wicelider z Wierzbic grał w Środzie Śląskiej. Można było się spodziewać ciężkiego meczu dla gości, ale boiskowa rzeczywistość dla WKS-u okazała się brutalna. Polonia wygrała bowiem 3:0 po bramkach Filipa Wiatraka, Adama Andrusiaka i Roberta Dutki.

 

Taki wynik ucieszył najbardziej, oprócz oczywiście średzian, graczy Pogoni Oleśnica. Podopieczni Marcina Jurasika wygrali 4:1 z Zachodem Sobótka i wskoczyli na 2. miejsce w tabeli. Bramki dla gospodarzy strzelili Mateusz Jendryca, Jerzy Łada, Adrian Miodek i Michał Hałapacz.

 

Tuż za podium znajduje się Wiwa Goszcz, która wygrała we Wrocławiu z Parasolem 3:0. Na listę strzelców wpisali się Jakub Wojciechowski, Dawid Wołkowski i Tomasz Sitek.

 

Do ciekawego meczu doszło we Wrocławiu, gdzie Orzeł Pawłowice grał z Galakticos Solna. Goście prowadzili po bramce Piotra Prokopa, ale szybko wyrównał Roman Kozlynets. Na początku gospodarze stracili zawodnika, ale nie przeszkodziło im to strzelić zwycięskiej bramki. Znów do siatki trafił Roman Kozlynets.

 

Nadspodziewanie łatwo Zenit Międzybórz uporał się z GKS-em Kobierzyce. Po golach Jakuba Budzowskiego, Szymona Szewczyka, Juliana Grzesiaka i Kamila Mondzelewskiego, gospodarze wygrali 4:0.

 

Również 4:0 Odra Malczyce wygrała z Kolektywem. Bramki strzelali Krzysztof Naskręt, Paweł Strożek – 2 i Jakub Biliński.

 

W Marszowicach Orzeł grał z KS-em Żórawina. Gospodarze zwyciężyli 2:1 po bramkach Patryka Dobrzańskiego i Krzysztofa Burego. Pod koniec meczu honorowego gola dla gości strzelił Mateusz Królik.

  

29. kolejka

  • Pogoń Oleśnica – Zachód Sobótka 4:1
  • Parasol Wrocław – Wiwa Goszcz 0:3
  • Orzeł Marszowice – KS Żórawina 2:1
  • Polonia Środa Śląska – WKS Wierzbice 3:0
  • Odra Malczyce – Kolektyw Radwanice 4:0
  • Zenit Międzybórz – GKS Kobierzyce 4:0
  • Orzeł Pawłowice – Galakticos Solna 2:1
  • Czarni Jelcz-Laskowice – Barycz Sułów 2:5
  • Burza Godzieszowa – Strzelinianka 0:3 (wo.)
  • Pauza: Energetyk Siechnice.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *