Okręgówka Wrocław. Barycz Sułów w IV lidze. Odra zdegradowana do B klasy

31. kolejka Okręgówka Wrocław. Barycz Sułów w IV lidze. Za tydzień mecz WKS Wierzbice – Pogoń Oleśnica. Odra Malczyce zdegradowana do B klasy. 

 

Polska – Słowacja – gdzie oglądać?

Po emocjonującym meczu Barycz Sułów wygrała 4:2 we Wrocławiu z Orłem Pawłowice, przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść w samej końcówce meczu. Gole dla gospodarzy strzelili Miłosz Marszałek i Piotr Czarnecki, dla gości Dominik Walkus, Adrian Puchała – 2 oraz Piotr Możdrzech. Tym samym sułowianie już teraz zapewnili sobie awans do IV ligi, bowiem w następnej kolejce grają z Odrą Malczyce, której odwołanie od decyzji o wycofaniu z rozgrywek nie została pozytywnie rozpatrzone. Odra została więc zdegradowana do B klasy, a podopieczni Dominika Piotrowskiego już teraz mogą cieszyć się z awansu.

 

Drugą drużynę, która awansuje, poznamy być może za tydzień, bowiem w Wierzbicach zagrają ze sobą WKS i Pogoń Oleśnica. Jeśli wygrają goście, będą świętować awans. Jeśli wygrają gospodarze lub padnie remis, drugiego beniaminka IV ligi poznamy w ostatniej kolejce. Teraz obie ekipy wygrał – WKS wysoko we Wrocławiu z Parasolem, Pogoń po dramatycznym meczu z KS-em Żórawina. Oleśniczanie wygrali 3:2 strzelając zwycięskiego gola w 94 min. z rzutu karnego.

 

Spadkowiczów już poznaliśmy. Dwie drużyny – Odra Malczyce i Burza Godzieszowa – spadają do B klasy, pozostałe (Energetyk Siechnice, Kolektyw Radwanice, Strzelinianka, Zachód Sobótka, Parasol Wrocław) do A klasy. Nie powinno się to zmienić… ale nie można jeszcze do końca wykluczyć, że pojawi się ósmy spadkowicz. To zależy jednak od zakończenia sezonu w IV lidze. Szczegóły jeszcze wyjaśnię na stronie.

 

fot. Barycz Sułów facebook

 

31. kolejka

 • Energetyk Siechnice – Wiwa Goszcz 0:2
 • Pogoń Oleśnica – KS Żórawina 3:2
 • Parasol Wrocław – WKS Wierzbice 0:6
 • Orzeł Marszowice – Kolektyw Radwanice 0:1
 • Polonia Środa Śląska – GKS Kobierzyce 6:2
 • Zenit Międzybórz – Strzelinianka Strzelin 4:3
 • Orzeł Pawłowice – Barycz Sułów 2:4
 • Burza Godzieszowa – Czarni Jelcz-Laskowice 0:3 (wo.)
 • Odra Malczyce – Galakticos Solna 0:3 (wo.)
 • Pauza: Zachód Sobótka.

5 thoughts on “Okręgówka Wrocław. Barycz Sułów w IV lidze. Odra zdegradowana do B klasy

 1. Odra Malczyce spuszczona za 100 zł. Odwołanie nie zostało odrzucone tylko nie zostało przyjęte, ha ha. Pozdrowienia Panie Padewski kasa misiu kasa…

 2. Eh … Tak niski szczebel rozgrywkowy a kasa ,kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Dla przykładu Zachód Sobótka. Trzy sezony wstecz walka o IV ligę, dzisiaj spadek do A klasy. Brak słów. Nie ma sianka, nie ma granka.

  1. Takie życie. Inne drużyny za kasę kupują sobie miejsce w okręgówce np Solna. Innych degradują a innych zostawiają za to samo. Dziwne. A w Zachodzie grają młodzi więc może nie zgrali się jeszcze i brak napastnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *