Wychowanek FC Porto nowym obrońcą Śląska Wrocław

24-letni obrońca Diogo Verdasca został nowym zawodnikiem Śląska Wrocław. Portugalczyk podpisał z WKS-em 3-letnią umowę.

 

Wołczek trenerem rezerw Śląska Wrocław. Pomogą mu Pawelec i Celeban

Diogo Verdasca jest wychowankiem FC Porto. Występował w młodzieżowych drużynach „Smoków”, a w latach 2010-12 także w zespole Boavisty Porto, z którego wrócił do macierzystego klubu, grając w portugalskiej II lidze. W 2017 roku został zawodnikiem hiszpańskiego Realu Saragossa, w barwach którego na poziomie LaLiga2 zaliczył 59 spotkań. Od 2019 roku był piłkarzem klubu z izraelskiego Beitaru Jerozolima.

 

– Posiada spore umiejętności, ale na boisku odznacza się również wielką determinacją i wolą walki. Nie unika pojedynków, a w ustawieniu z trójką obrońców z powodzeniem może zagrać na każdej pozycji w defensywie. Pokładamy w nim duże nadzieje. Diogo z pewnością wzmocni rywalizację w naszej drużynie – mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

 

W swojej karierze Verdasca zaliczył 30 spotkań w młodzieżowych reprezentacjach Portugalii od U16 do U20. W barwach FC Porto występował również w UEFA Youth League.

 

– Trafiłem do dużego klubu, to dla mnie nowe wyzwanie i kolejny, ważny cel. Bardzo się cieszę i chciałbym pokazać się w Śląsku Wrocław z jak najlepszej strony. Będę bardzo ciężko pracował, aby udowodnić swoją wartość – mówi nowy obrońca wrocławian.

 

Portugalczyk podpisał kontrakt do końca czerwca 2024 roku.

 

źródło, fot. Śląsk Wrocław

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *