Wielkie emocje w pierwszym meczu barażowym o awans do III ligi

Lechia Dzierżoniów – Karkonosze Jelenia Góra 2:2 w pierwszym meczu barażowym o awans do III ligi. Rewanż już w środę.

Mniej spadków z III i IV ligi oraz okręgówki dzięki? IV lidze opolskiej?

O awansie do III ligi zdecyduje barażowy dwumecz między mistrzami wschodniej i zachodniej grupy IV ligi. W poniedziałek, 28 czerwca zaplanowano pierwszy meczu, w którym Lechia Dzierżoniów podejmowała Karkonosze Jelenia Góra.

Po pierwszej, bezbramkowej połowie, w II części kibice oglądali bardzo ciekawe spotkanie. W 56 min. gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Mikołaj Łazarowicz. Odpowiedź gości była natychmiastowa i od razu podwójna.

Wyrównał w 62 min. Tobiasz Kuźniewski, a siedem minut później jeleniogórzanie objęli prowadzenie po trafieniu Kamila Młodzińskiego.

Lechia dążyła do wyrównania, ale wydawało się, że mecz zakończy się niespodzianką. W 91 min. arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy i jednocześnie wykluczył z gry jednego z przyjezdnych. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Patryk Chrapek i mecz zakończył się remisem 2:2.

Rewanż w środę, 30 czerwca, w Jeleniej Górze. Początek o godz. 18.  Zapowiadają się wielkie emocje.