Co z wrocławską okręgówką? Wciąż nie ma rozstrzygnięcia

Wciąż nie wiadomo, gdzie w przyszłym sezonie zagra Burza Godzieszowa, a co za tym idzie – jak w sezonie 2021/22 będzie wyglądała wrocławska okręgówka. 

 

Burza Godzieszowa odwołała się do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN

Przypomnijmy, że Burza została wykluczona z wrocławskiej okręgówki oraz zdegradowana do B klasy. Powód? Brak udziału drużyn orlików/żaków w turniejach młodzieżowych. Klub najpierw złożył wniosek do Rzecznik Ochrony Prawa Związkowego Polskiego Związku Piłki Nożnej. Pozostał on bez odpowiedzi, więc Burza złożyła skargę kasacyjną do Najwyższej Komisji Odwoławczej Polskiego Związku Piłki Nożnej.

 

Na posiedzeniu 24 czerwca NKO PZPN, po rozpoznaniu skargi kasacyjnej Burzy, postanowiła uchylić zaskarżone orzeczenie Komisji Odwoławczej DolZPN z 14 maja w całości i przekazała sprawę do ponownego rozpatrzenia.

 

Problem w tym, że do poniedziałku do Komisji Odwoławczej DolZPN wciąż nie dotarło uzasadnienie orzeczenia NKO PZPN w tej sprawie. Nieoficjalnie wiadomo, że ma być w tym tygodniu, więc również w tym tygodniu należy się spodziewać decyzji KO DolZPN, a także terminarza wrocławskiej okręgówki na nowy sezon.

 

Czas nagli, bowiem rozgrywki startują już za niespełna miesiąc. Wciąż jednak nie wiadomo ile drużyn zagra w okręgówce. Przypomnijmy, że obecnie Burza została uwzględniona w 3. grupie B klasy. Gdyby została przywrócona do okręgówki, to prawdopodobnie zagrałoby w niej w przyszłym sezonie 17 zespołów. Trudno bowiem oczekiwać, że w takim momencie zdegradowana zostałaby kolejna ekipa z okręgówki, czyli Czarni Jelcz-Laskowice.     

 

To oczywiście na razie spekulacje. Na ostateczne decyzje przyjdzie nam poczekać, miejmy nadzieje, że już nie długo – tylko kilka dni, a może godzin.

        

 

One thought on “Co z wrocławską okręgówką? Wciąż nie ma rozstrzygnięcia

  1. A może niech awansuje do IV ligi? Cała „komisja” oczywiście awans do Warszawy, PZPN was przyjmie z otwartymi kieszeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *