Nowy pomocnik w rezerwach Śląska. To jego czwarty wrocławski klub

Filip Olejniczak został nowym zawodnikiem II-ligowych rezerw Śląska Wrocław. 26-latek ostatnio był zawodnikiem trzecioligowej Ślęzy. Pomocnik podpisał z WKS-em roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

 

Dobry sezon w Ślęzie trampoliną na zaplecze ekstraklasy

Olejniczak jest wrocławianinem, a pierwsze szlify piłkarskie zbierał m.in. w Polarze Wrocław i niemieckim JFC Frankfurt. W swojej karierze reprezentował również barwy Polonii Leszno i Ruchu Chorzów.

 

Wiosną 2016 roku z rezerw Ruchu Chorzów po raz pierwszy trafił do Ślęzy Wrocław. W żółto-czerwonych barwach spędził półtora sezonu, po czym przeniósł się do Orła Pawłowice. W A-klasie rozegrał jeden sezon, następnie – latem 2018 roku – wrócił do Ślęzy.

 

Jesienią 2019 roku ponownie zawitał do Orła Pawłowice, który grał już w okręgówce. Po jednej rundzie – po raz trzeci – trafił do Ślęzy. Ostatni sezon był jednym z lepszych w żółto-czerwonych barwach – zagrał w 27 meczach (25 w trzeciej lidze i dwa w Pucharze Polski), w których strzelił sześć goli.

 

– Filip był czołową postacią Ślęzy i z pewnością posiada umiejętności, które predysponują go do gry na wyższym poziomie. Jesteśmy przekonani, że może się u nas rozwinąć i wzmocnić rywalizację w środku pola – zaznacza Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy WKS-u.

 

fot. Śląsk Wrocław

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.