Z III ligi do Śląska II Wrocław. A mógł grać z Łukaszem Piszczkiem

Bartosz Marchewka, 20-letni napastnik LKS-u Goczałkowice Śląskie, został nowym zawodnikiem drugiego zespołu Śląska Wrocław.

 

Łukasz Sztylka wypożyczony ze Śląska do Piasta

Bartosz Marchewka piłkarskie szlify zbierał w Katowicach, gdzie grał w juniorskich zespołach GKS-u i Rozwoju. W tym drugim zespole zadebiutował w seniorskiej piłce w wieku zaledwie 15 lat. Ostatnie półtora sezonu spędził w III lidze w LKS-ie Goczałkowice Zdrój. W sezonie 2020/2021 zagrał w 36 spotkaniach, w których zdobył 15 goli.

 

Przypomnijmy, że królami strzelców w tym sezonie zostali dwaj gracze z Dolnego Śląska – Piotr Stępień (Ślęza Wrocław) i Marcin Przybylski (Foto-Higiena Gać) – którzy strzelili po 25 bramek.

 

– Bartek to utalentowany napastnik, który mimo młodego wieku ma już spore doświadczenie w piłce seniorskiej. Dysponuje dużym potencjałem i zależy nam na jego harmonijnym rozwoju – mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

 

Marchewka z WKS-em związał się roczną umową. Zawarto w niej także opcję przedłużenia, a ewentualna dobra gra w II lidze może być dla młodego napastnika szansą na rywalizację o miejsce w kadrze na ekstraklasę.

 

Dodajmy, że przechodząc do Wrocławia, Marchewka stracił szansę na grę u boku Łukasza Piszczka. Legenda Borussii Dortmund i reprezentacji właśnie w LKS-ie będzie kończył swoją przygodę z piłką.

 

Źródło, fot. Śląsk Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *