Connect with us

IV liga

Dużo powrotów i młodzieży. 11 nowych zawodników w Świdnicy

Published

on

Polonia-Stal Świdnica transfery

11 nowych zawodników w kadrze spadkowicza z III ligi IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Jest dużo powrotów i młodych graczy. Czy super strzelec z A klasy odpali w IV lidze?

 

A jednak! Pogoń Oleśnica w IV lidze, Odra Lubiąż w okręgówce

Po spadku do IV ligi w ekipie ze Świdnicy doszło do sporych zmian kadrowych. Z drużyną pożegnało się wielu zawodników, w tym gracze wypożyczeni z innych klubów. Misja ?utrzymanie? nie powiodła się, ale IgnerHome Polonia-Stal jak najszybciej chce wrócić do III ligi. W tym ma pomóc 11 nowych zawodników w kadrze biało-zielonych.

 

W gronie zawodników, którzy opuścili Świdnicę po zakończonym wypożyczeniu nie ma Damiana Kasprzyka, który po wiosennym wypożyczeniu z Zagłębia Lubin, przeszedł do klubu ze Śląskiej na zasadzie transferu definitywnego. Wiosną był filarem biało-zielonej ekipy w III lidze, grając komplet minut i dokładając 2 gole.

 

Siłę ognia świdniczan ma wzmocnić 24-letni skrzydłowy Mikołaj Kotfas. Wychowanek Nysy Kłodzko większość swojej przygody z piłką spędził w rezerwach Śląska Wrocław. W ostatnim czasie przebywał na wypożyczeniu w Kłodzku.

 

Po półrocznej przerwie do IgnerHome Polonii-Stali wraca dobrze wszystkim kibicom brazylijski środkowy obrońca Edil de Souza Barros. Pierwszy raz trafił do Świdnicy przed sezonem 2019/2020 i miał spory wpływ na awans zespołu do III ligi. Jesienią minionego sezonu zagrał w 10 pojedynkach, dokładając dwa gole. Wiosnę spędził na wypożyczeniu w Brazylii w klubie z ligi regionalnej SERC Chapad?o do Sul.

 

Wraca również inny obrońca, czyli Jakub Białas. Wychowanek świdnickiego klubu w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 wystąpił w 11 spotkaniach na boiskach III ligi. Wiosną przebywał na wypożyczeniu w czwartoligowym Orle Ząbkowice Śląskie.

 

O miejsce między słupkami powalczy natomiast Kacper Szczepaniuk. 21-letni golkiper również jest wychowankiem Polonii-Stali, a ostatnie sezony spędził na wypożyczeniach w zaprzyjaźnionym LKS-ie Bystrzyca Górna, będąc mocnym punktem bramkarzem czwartoligowca.

 

Środkowy pomocnik Dawid Kusio po występach w drużynach juniorskich świdniczan na zasadzie wypożyczeń przebywał w zespole Gromu Witków, gdzie był czołową postacią. W letnim okresie przygotowawczym pokazał się z dobrej strony, że został włączony do zespołu IV-ligowca.

 

Tymczasem z A-klasowej Polonii Jaszowice został wypożyczony 18-letni Mateusz Kozdrowicki. Utalentowany napastnik jako 15-latek zadebiutował w drużynie seniorów Polonii oraz został królem strzelców rozgrywek juniorskich z 26 trafieniami na koncie. Przez kolejna dwa lata występował w drużynie juniorów Lechii Dzierżoniów, będąc mocnym punktem swojego zespołu. W sezonie 2020/2021 wrócił do Polonii Jaszowice, by pomóc ekipie seniorów w walce o wrocławską okręgówkę. Ostatnie rozgrywki zakończył z imponującym bilansem 35 goli w rozgrywkach wrocławskiej klasy A i 13 trafień w juniorach. Teraz wzmacnia biało-zielone szeregi, gdzie będzie walczył o skład w rozgrywkach IV ligi i będzie do dyspozycji trenera juniorów starszych z ligi dolnośląskiej.

 

W grupie nowych, młodych zawodników znalazło się również dwóch przedstawicieli FC Academy Wrocław: 19-letni pomocnik Konrad Polak oraz 19-letni ofensywny pomocnik Kacper Pasek.

 

Grono nowych nabytków zespołu Grzegorza Borowego zamyka Miłosz Ilski, 17-latek pozyskany z Górnika Nowe Miasto Wałbrzych.

 

Ostatnim, ale bardzo ważnym, zawodnikiem, który dołączył do zespołu jest 21-letni Grzegorz Zygadło występujący na pozycji ofensywnego pomocnika lub skrzydłowego. Trafił on do Świdnicy z GKS-u Mirków. W ostatnim sezonie strzelił 12 goli i dołożył aż 18 asyst.

 

fot. Fotografia. Artur Ciachowski

 

IV liga

Jeszcze młody, a już całkiem doświadczony. Nowy napastnik w Sułowie

Published

on

fot. Barycz Sułów

Filip Michalski został nowym zawodnikiem IV-ligowej Baryczy Sułów. 21-letni napastnik ma na koncie sporo meczów w II i III lidze.

 

Sześciu zawodników opuszcza wicemistrza okręgówki. W tym najlepszy strzelec

Filip Michalski pochodzi z Oławy, ale jest wychowankiem FC Wrocław Academy. Później grał w juniorach Śląska Wrocław w Centralnej Ligi Juniorów, a następnie przeniósł się do rezerw WKS-u. Po trzech latach trafił do II-ligowego Sokoła Ostróda, a po roku do III-ligowej Ślęzy Wrocław. W sumie 21-latek rozegrał ponad 80 meczów na poziomie II i III ligi.

 

Wierzymy, że Michalski będzie dużym wzmocnieniem naszej drużyny i kolejnym ważnym zawodnikiem zespołu, a jego duży potencjał rozwinie się w Dumie Doliny Baryczy – czytamy na profilu Baryczy na Facebooku.

Continue Reading

IV liga

Już oficjalnie. Nowy trener wicemistrza IV ligi

Published

on

fot. Słowianin Wolibórz/własne

Zbigniew Soczewski trenerem Słowianina Wolibórz, wicelidera IV ligi w poprzednim sezonie. Klub z Woliborza oficjalnie potwierdził to, o czym było wiadomo od kilku tygodni.

 

Powrót skrzydłowego po 14 latach. Duże wzmocnienie Górnika

O przenosinach Zbigniewa Soczewskiego z Bielawianki do Słowianina Wolibórz poinformował ten pierwszy klub już kilka tygodni temu. Teraz – oficjalnie – potwierdził wicemistrz IV ligi w poprzednim sezonie.

Trener Soczewski to były szkoleniowiec Lechii Dzierżoniów, którą przez 8,5 roku z powodzeniem prowadził na poziomie III ligi. Po odejściu z dzierżoniowskiego klubu trafił do Bielawy, gdzie najpierw został koordynatorem i dyrektorem ds. sportowych, a z czasem objął obowiązki trenera pierwszego zespołu. W zeszłym sezonie prowadzona przez niego Bielawianka Bielawa zajęła 2. miejsce w rozgrywkach ligi okręgowej, a w barażu w niesamowitych okolicznościach pokonała Zenit Międzybórz i awansowała do IV ligi dolnośląskiej! Trenerze, witamy Pana w Woliborzu! Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia! – poinformował Słowianin w mediach społecznościowych.

 

Jednocześnie klub z Woliborza pożegnał trenera Daniela Siemińskiego, który objął drużynę we wrześniu ubr., a zawodnicy pod jego wodzą odnieśli 18 zwycięstw oraz zantowali po 4 remisy i porażki. – Trenerowi dziękujemy za pracę w klubie, życzymy zdrowia i trzymamy kciuki! – poinformował Słowianin.

 

Continue Reading

IV liga

Powrót skrzydłowego po 14 latach. Duże wzmocnienie Górnika

Published

on

Górnik Złotoryja zaprezentował pierwszy transfer do klubu. Do zespołu dołączył wychowanek Mateusz Jaros, który wraca do IV-ligowca po 14 latach.

 

Miał być turniej, ostatecznie o finałach EURO amatorów zdecyduje jeden mecz

Zaczynamy od wielkiego powrotu, bowiem Mateusz Jaros czternaście lat temu opuścił szeregi drużyn młodzieżowych Górnika, by teraz zasilić jego pierwszy zespół. Skrzydłowy ostatnio reprezentował trzecioligowe Karkonosze Jelenia Góra, a pierwszą grę kontrolną w naszych barwach okrasił golem – poinformował klub w mediach społecznościowych.

 

Niespełna 31-letni zawodnik w minionym sezonie był podstawowym graczem Karkonoszy. Na swoim koncie ma w sumie ponad 150 meczów w III lidze, a poza zespołem z Jeleniej Góry reprezentował również barwy Olimpii Kowary, Piasta Żmigród czy Stali Brzeg.

Continue Reading

IV liga

Pierwsze pożegnania w IV-ligowym Piastem

Published

on

fot. Piast Żmigród

Z Piastem Żmigród pożegnało się na razie trzech zawodników.

 

Śląsk wzmacnia ofensywę. Hiszpan Arnau Ortiz we Wrocławiu

Piotr Zabielski dołączył do Piasta latem 2022 r. W swoim pierwszym sezonie w Żmigrodzie 24-letni bramkarz rozegrał większość ligowych spotkań. Podobnie było w rundzie jesiennej ubiegłego sezonu w IV lidze. W rundzie wiosennej zawodnik leczył długotrwałą kontuzję i z tego powodu kibice nie mogli zobaczyć go na boisku.

Wołodymyr Pasichnyk trafił do Żmigrodu w lipcu 2023 roku wraz ze swoim bratem Wasylem z Błyskawicy Gać. 23-letni pomocnik rozegrał w barwach Piasta 704 minuty i zaliczył 1 asystę. Kilkukrotnie wystąpił również w meczach ligowych rezerw klubu.

 

Z klubem żegna się również Jakub Pancerz, któremu skończyło się roczne wypożyczenie do Piasta z Polonii Trzebnica. W zeszłym sezonie 21-latek spędził na murawie 408 minut, zdobył 2 bramki oraz zaliczył 4 asysty. Kilkukrotnie wystąpił również w meczach rezerw Piasta.

 

Continue Reading

IV liga

Nowy trener czwartoligowego Moto-Jelcza. Są też inne zmiany

Published

on

nowy trener

Dawid Pożarycki został nowym trenerem czwartoligowego Moto-Jelcza Oława. W klubie doszło również do zmian we władzach.

 

Sparingi lato 2024. Wyniki meczów kontrolnych z tygodnia

Dawid Pożarycki został nowym trenerem Moto-Jelcza Oława, zespołu z dolnośląskiej IV ligi. 33-letni szkoleniowiec ostatnich pięć lat prowadził Burzę Bystrzyca, z którą awansował do klasy okręgowej.

Ponadto w klubie na początku lipca doszło do walnego zebranie członków stowarzyszenia MGKS „Moto-Jelcz” Oława. Podczas spotkania przyjęto rezygnację dotychczasowego prezesa Jarosława Fliśnika, a jego następcą został Bartosz Łuś.

 

Continue Reading

IV liga

Z zaplecza ekstraklasy do IV ligi. Barycz wzmacnia obronę

Published

on

Patryk Caliński

Patryk Caliński, doskonale znany we Wrocławiu obrońca, wrócił na Dolny Śląsk i zasilił IV-ligową Barycz Sułów. Miniony sezon spędził w I-ligowym Zagłębiu Sosnowiec.

 

Były gracz Widzewa, z przeszłością w I lidze. Pierwszy transfer IV-ligowca z Lubania

Patryk Caliński jest wychowankiem FC Wrocław Academy, a później reprezentował barwy Górnika II Zabrze, Ślęzy Wrocław oraz Śląska II Wrocław. Ostatni sezon spędził natomiast w I-ligowym Zagłębiu Sosnowiec. 27-letni obrońca ma na koncie 12 meczów na zapleczu ekstraklasy, 74 spotkania w II lidze oraz 32 mecze w III lidze.

 

Mimo wielu ofert i zainteresowania klubów z wyższych lig, Patryk wybrał wizję i perspektywę rozwoju w naszym klubie – informuje Barycz na swoim profilu na Facebooku, dodając, że w klubie są przekonani, że nowy zawodnik będzie „liderem defensywy, a jego obecność na boisku zapewni spokój całej formacji obronnej”.

Caliński związał się 2-letnim kontraktem z klubem z Sułowa z opcją przedłużenia o rok.

Continue Reading

To się czyta