Dużo powrotów i młodzieży. 11 nowych zawodników w Świdnicy

11 nowych zawodników w kadrze spadkowicza z III ligi IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Jest dużo powrotów i młodych graczy. Czy super strzelec z A klasy odpali w IV lidze?

 

A jednak! Pogoń Oleśnica w IV lidze, Odra Lubiąż w okręgówce

Po spadku do IV ligi w ekipie ze Świdnicy doszło do sporych zmian kadrowych. Z drużyną pożegnało się wielu zawodników, w tym gracze wypożyczeni z innych klubów. Misja „utrzymanie” nie powiodła się, ale IgnerHome Polonia-Stal jak najszybciej chce wrócić do III ligi. W tym ma pomóc 11 nowych zawodników w kadrze biało-zielonych.

 

W gronie zawodników, którzy opuścili Świdnicę po zakończonym wypożyczeniu nie ma Damiana Kasprzyka, który po wiosennym wypożyczeniu z Zagłębia Lubin, przeszedł do klubu ze Śląskiej na zasadzie transferu definitywnego. Wiosną był filarem biało-zielonej ekipy w III lidze, grając komplet minut i dokładając 2 gole.

 

Siłę ognia świdniczan ma wzmocnić 24-letni skrzydłowy Mikołaj Kotfas. Wychowanek Nysy Kłodzko większość swojej przygody z piłką spędził w rezerwach Śląska Wrocław. W ostatnim czasie przebywał na wypożyczeniu w Kłodzku.

 

Po półrocznej przerwie do IgnerHome Polonii-Stali wraca dobrze wszystkim kibicom brazylijski środkowy obrońca Edil de Souza Barros. Pierwszy raz trafił do Świdnicy przed sezonem 2019/2020 i miał spory wpływ na awans zespołu do III ligi. Jesienią minionego sezonu zagrał w 10 pojedynkach, dokładając dwa gole. Wiosnę spędził na wypożyczeniu w Brazylii w klubie z ligi regionalnej SERC Chapadão do Sul.

 

Wraca również inny obrońca, czyli Jakub Białas. Wychowanek świdnickiego klubu w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 wystąpił w 11 spotkaniach na boiskach III ligi. Wiosną przebywał na wypożyczeniu w czwartoligowym Orle Ząbkowice Śląskie.

 

O miejsce między słupkami powalczy natomiast Kacper Szczepaniuk. 21-letni golkiper również jest wychowankiem Polonii-Stali, a ostatnie sezony spędził na wypożyczeniach w zaprzyjaźnionym LKS-ie Bystrzyca Górna, będąc mocnym punktem bramkarzem czwartoligowca.

 

Środkowy pomocnik Dawid Kusio po występach w drużynach juniorskich świdniczan na zasadzie wypożyczeń przebywał w zespole Gromu Witków, gdzie był czołową postacią. W letnim okresie przygotowawczym pokazał się z dobrej strony, że został włączony do zespołu IV-ligowca.

 

Tymczasem z A-klasowej Polonii Jaszowice został wypożyczony 18-letni Mateusz Kozdrowicki. Utalentowany napastnik jako 15-latek zadebiutował w drużynie seniorów Polonii oraz został królem strzelców rozgrywek juniorskich z 26 trafieniami na koncie. Przez kolejna dwa lata występował w drużynie juniorów Lechii Dzierżoniów, będąc mocnym punktem swojego zespołu. W sezonie 2020/2021 wrócił do Polonii Jaszowice, by pomóc ekipie seniorów w walce o wrocławską okręgówkę. Ostatnie rozgrywki zakończył z imponującym bilansem 35 goli w rozgrywkach wrocławskiej klasy A i 13 trafień w juniorach. Teraz wzmacnia biało-zielone szeregi, gdzie będzie walczył o skład w rozgrywkach IV ligi i będzie do dyspozycji trenera juniorów starszych z ligi dolnośląskiej.

 

W grupie nowych, młodych zawodników znalazło się również dwóch przedstawicieli FC Academy Wrocław: 19-letni pomocnik Konrad Polak oraz 19-letni ofensywny pomocnik Kacper Pasek.

 

Grono nowych nabytków zespołu Grzegorza Borowego zamyka Miłosz Ilski, 17-latek pozyskany z Górnika Nowe Miasto Wałbrzych.

 

Ostatnim, ale bardzo ważnym, zawodnikiem, który dołączył do zespołu jest 21-letni Grzegorz Zygadło występujący na pozycji ofensywnego pomocnika lub skrzydłowego. Trafił on do Świdnicy z GKS-u Mirków. W ostatnim sezonie strzelił 12 goli i dołożył aż 18 asyst.

 

fot. Fotografia. Artur Ciachowski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *