Orkan zrezygnował z barażu, Sparta w A klasie!

To już (chyba) ostatnia zmiana w niższych ligach w okręgu wrocławskim. Sparta Wszemirów zagra w A klasie w miejsce Odry Lubiąż, która trafiła do klasy okręgowej.

 

A jednak! Pogoń Oleśnica w IV lidze, Odra Lubiąż w okręgówce

Sezon startuje już w weekend, a dopiero dziś poznaliśmy ostateczny skład wrocławskiej A klasy. Rzutem na taśmę wskoczyła do niej Sparta Wszemirów. Jak to możliwe?

 

Zmiany, z którymi mamy do czynienia do czwartku, to pokłosie wycofania się z IV ligi Sokoła Wielka Lipa. W jego miejsce do IV ligi trafiła Pogoń Oleśnica, którą z kolei we wrocławskiej okręgówce zastąpiła Odra Lubiąż.

 

W ostatniej chwili udało się również uzupełnić skład A klasy. Ze względu na fakt, że dwóch wiceliderów z klasy B – Sparta Wszemirów i Orkan Borzęcin – miało identyczny współczynnik, o awansie miał zdecydować baraż. Miałby on się odbyć już w piątek, 13 sierpnia, ale drużyna z Borzęcina zrezygnowała z tej możliwości.

 

Tym samym do A klasy awansowała Sparta. Patrząc na to jakiego pecha zespół z Wszemiorwa miał w ostatnich pięciu latach, kiedy niemal za każdym razem ocierał się o awans, wydaje się, że kto jak kto – ale on zasłużył na te niespodziewaną promocję do wyższej klasy rozgrywkowej.

 

fot. Sparta Wszemirów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *