4LigaWschód. Emocjonujący start sezonu, mocny początek Lechii

Ruszył nowy sezon w IV lidze. W grupie wschodniej już w pierwszej kolejce swoją siłę pokazała Lechia Dzierżoniów. Dużych emocji nie brakowało również w innych meczach.

Startuje IV liga. Oto transfery dolnośląskich drużyn [LATO 2021]

Nowy sezon we wschodniej grupie IV ligi z wysokiego „C” rozpoczęła najlepsza drużyna poprzedniego sezonu, czyli Lechia Dzierżoniów. Podopieczni Pawła Sibika pokonali GKS Mirków 5:1 po dwóch bramkach Marcina Orłowskiego oraz jednej Mateusza Jarosa, Kamila Juraszka i Michała Ciarkowskiego. Dla gości trafił (na 3:1) Marcin Szemis.

Mniej jednostronne spotkania oglądali kibice w Trzebnicy i Nowej Rudzie. Polonia podejmowała Orła Ząbkowice Śląskie. Goście objęli prowadzenie w 10 min. po bramce Pawła Witsanki, ale kwadrans później stracili zawodnika. Gospodarze wykorzystali grę w przewadze strzelając 3 gole, a na listę strzelców wpisali się Krystian Jajko, Grzegorz Rajter oraz Tomasz Bugajski. Przyjezdni złapali kontakt po trafieniu Marcina Buryły, ale do choćby remisu nie zdołali już doprowadzić.

Do Nowej Rudy zawitał tymczasem mocno wzmocniony beniaminek z Woliborza. Piast objął prowadzenie po trafieniu Mateusza Poświstajłę, wyrównał tuż przed przerwą Adam Bońkowski. Losy meczu rozstrzygnęły się w 81 min., kiedy Alefe lima Santos zdobył zwycięską bramkę dla gospodarzy.

W meczu spadkowicza z III ligi z beniaminkiem, który o awansie dowiedział się 2 dni przed startem sezonu, faworytem byli gospodarze ze Świdnicy. Przyjezdni z Oleśnicy nie zmierzali jednak tanio sprzedawać skóry. IgnerHome Polonia-Stal po 22 minutach prowadziła 2:0 po golach Szymona Tragarza i Roberta Myrty. Po kilku minutach gola kontaktowego Kacper Belica, a w 34 min. ten sam zawodnik wyrównał strzałem z rzutu wolnego. Gospodarze dodatkowo stracili Patryka Paszkowskiego, który dostał drugą żółtą kartkę. Mimo że sytuacji podbramkowych do końca meczu nie brakowało, to spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Remisem zakończył się również mecz w Bielawie, gdzie Bielawianka podzieliła się punktami z Sokołem Marcinkowice. Gospodarze prowadzili po bramce Bartłomieja Cegiełki w 52 min., wyrównał w 95 min. Alan Antas.

W niedzielę odbyły się trzy mecze – więcej na ten temat tutaj: 4LigaWschód. Niedzielny pokaz mocy beniaminków