4LigaZachód. Jaworzanka i Chrobry II zaczynają z wysokiego „C”

Ruszył nowy sezon w IV lidze. W grupie zachodniej mocno sezon zaczynają Jaworzanka i rezerwy Chrobrego. Sporo działo się w Chocianowie i Złotoryi. 

 

Startuje IV liga. Oto transfery dolnośląskich drużyn [LATO 2021]

Po sobotnich meczach liderem została Jaworzanka, która rozbiła Prochowiczankę 5:1. Gospodarze prowadzili po golu Dariusza Czai, na którego dość szybko odpowiedział Patryk Długosz. Pięć minut później znów prowadzili gracze z Jawora, tym razem za sprawą gola Emiliana Borka. Po przerwie trafiali tylko gospodarze, a konkretnie Michał Bieniusiewicz, Bartosz Karbowiak oraz Bartłomiej Gwiździał.

 

Efektowną wygraną odnieśli również piłkarze rezerw Chrobrego Głogów, którzy pokonali 4:0 Apis Jędrzychowice. Na listę strzelców wpisali się Adrian Marciniak – 2, Marcel Galas oraz Gracjan Antkowiak.

 

Sporo działo się w Chocianowie, gdzie Stal podejmowała beniaminka z Roztoki. Gospodarze dwa razy obejmowali prowadzenie (trafiali Adam Tomaszewski i Łukasz Bednarz), ale to Granit cieszył się z 3 punktów. Najpierw dwa razy wyrównywał Przemysław Grosiak, a potem wynik ustalili Damian Danaj i Kamil Orda.

 

Sześć goli padło również w Złotoryi, gdzie Górnik podejmował Spartę Rudna. Gospodarze prowadzili do przerwy 1:0, ale po zmianie stron goście doprowadzili do wyniku 3:1. Końcówka jedna należała do gospodarze, którzy zdołali doprowadzić do remisu. Bramki strzelali Filip Zagórski, Krzysztof Kaliciak i Mateusz Dudzic oraz Wojciech Konefał, Mateusz Kochman oraz Daniel Sygnatowicz. 

 

Remisem zakończył się również mecz beniaminków Iskra Księginice – Pogoń Świerzawa. Goście objeli prowadzenie w 9 min. po golu Roberta Cichonia. Wyrównał 3 minuty później Maciej Srebrniak.

 

Tymczasem od zdobycia kompletu punktów rozpoczął Leśnik Osiecznica, który po golu Daniela Ziółkowskiego pokonał Spartę Grębocice.

 

W niedzielę odbyły się dwa mecze. Kaczawa Bieniowice uległa Mewie Kunice 1:5, a Odra Ścinawa przegrała z Łużycami Lubań 0:2. 

 

1. kolejka

  • Iskra Księginice – Pogoń Świerzawa 1:1
  • Stal Chocianów – Granit Roztoka 2:4
  • Górnik Złotoryja – Sparta Rudna 3:3
  • Chrobry II Głogów – Apis Jędrzychowice 4:0
  • Kuźnia Jawor – Prochowiczanka Prochowice 5:1
  • Leśnik Osiecznica – Sparta Grębocice 1:0
  • Kaczawa Bieniowice – Mewa Kunice 1:5
  • Odra Ścinawa – Łużyce Lubań 0:2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *