III liga. Emocje i siedem goli w Legnicy, pewna wygrana Ślęzy w Zabrzu

3. kolejka III ligi. Siedem goli i emocje do ostatniej minuty – sporo działo się w meczu Miedź II – Piast. Wygrana Ślęzy w Zabrzu.

Dura lex, sed lex. Przez “1 minutę” Ślęza przegrała walkowerem

Rozgrywki III ligi nabierają rozpędu. Wydarzeniem 3. kolejki był mecz w Legnicy, gdzie rezerwy Miedzi podejmowały Piasta Żmigród. Gospodarze w 29 min. prowadzili już 2:0 po golach Byrona Burgeringa i Filipa Balcewicza. Nadzieje żmigrodzian tuż przed przerwą przedłużył Tobiasz Jarczak, ale zaraz po zmianie stron wynik podwyższył Werick Caetano. Gdy w 80 min. na 4:1 trafił Tomasz Mamis wydawało się, że jest już po meczu. Goście grali jednak do końca. Najpierw trafił Daniel Łuczak, a w 90 min. kontaktową bramką zdobył Kacper Głowieńkowski. Na doprowadzenie do remisu nie starczyło jednak już czasu.

Legniczanie awansowali na pozycję wicelidera. W czołówce jest również Ślęza Wrocław, która pewnie wygrała w Zabrzu 2:0. Bramki dla żółto-czerwonych strzelili Adrian Niewiadomski oraz Vinícius Matheus.

Dwie pozostałe nasze drużyny podzieliły się punktami ze swoimi rywalami. Zagłębie II długo prowadziło z Gwarkiem Tarnowskie Góry po bramce Patryka Kusztala z rzutu karnego. Wyrównał w 67 min. Daniel Barbus i wynik 1:1 nie uległ już zmianie.

Tymczasem w Gubinie miejscowa Carina podejmowała Foto-Higienę Gać. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Na zakończnie kolejki Karkonosze Jelenia Góra grały z MKS-em  Kluczbork. Goście prowadzili od 7 min., ale pod koniec I połowy wyrównał Adrian Dąbrowski. Niestety, w 70 min. doskonale znany na Dolnym ŚLąsku Marcin Przybylski strzelił zwycięskiego gola dla przyjezdnych.