4LigaWschód. Lechia znów na piątkę, remontada Piasta w Ząbkowicach

IV liga wschód. Pięć drużyn z dwoma zwycięstwami, pięć bez zdobyczy punktowej. Lechia znów wysoko wygrywa, remontada Piasta w Ząbkowicach Śląskich.

Startuje IV liga. Oto transfery dolnośląskich drużyn [LATO 2021]

Pięć zespołów z kompletem punktów po dwóch kolejkach. Liderem wciąż Lechia Dzierżoniów, która powtórzył wynik sprzed tygodnia. Tym razem dzierżoniowianie pokonali 5:1 AKS Strzegom. Wynik w 9 min. z rzutu karnego otworzył Patryk Chrapek. Później dwa gole zdobył Mateusz Zatwarnicki, a po jednym dołożyli Marcin Orłowski i Elton. Dla gości honorowego gola z rzutu wolnego strzelił Marcin Morawski.

Za Lechią usadowił się beniaminek z Sułowa, która pokonał Moto-Jelcza Oława 2:0. Dla beniaminka trafiali Filip Skórnica oraz Jakub Przybylski. Podium zamyka ekipa z Wołowa, która gościła w Wierzbicach. Podopieczni Piotr Bolkowskiego wygrali 3:0, a bramki zdobyli Robert Sobieraj, Kamil Miłkowski oraz Sebastian Supranionek.

Czwartym zespołem z kompletem punktów jest Piast Nowa Ruda, który grał w Ząbkowicach Śląskich. Gospodarze już w 21 min. prowadzili 2:0. Najpierw bramkarz Piasta tak niefortunnie piąstkował, że nabił w plecy swojego obrońcę, a później padł dla gospodarzy piękny gol z rzutu wolnego autorstwa Łukasza Maciejewskiego. Tuź przed przerwą kontaktowego gola z rzutu karnego strzelił Pedro Vinicius, a niedługo po zmianie stron wyrównał Łukasz Tracz. Gdy wydawało się, że padnie remis 2:2, w doliczonym czasie gry zwycięskiego gola dla przyjezdnych strzelił Alefe Lima. Ten sam, który zdobył zwycięskiego gola przed tygodniem w meczu ze Słowianinem.

Tymczasem we Wrocławiu Piast Żerniki grał z Polonią Trzebnica. Jedynego gola meczu strzelił w 61 min. Grzegorz Rajter, czym zapewnił przyjezdnym zwycięstwo.

Dwa zespoły nie straciły jeszcze punktów, a po remisach w I kolejce, teraz dopisały sobie do tabeli komplet punktów. IgnerHome Polonia-Stal Świdnica pokonała w Marcinkowicach Sokoła 4:2. Dwa gole dla gości strzelił Szymon Tragarz, a po jednym – Robert Myrta i Jakub Filipczak. Dla gospodarzy strzelali Tomasz Rudolf i Joao Vieira.

Tymczasem w Mirkowie GKS podejmował Pogoń Oleśnica. Po przerwie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili goście, którzy wygrali 2:1 po golach Filipa Balcerzaka i Kacpra Belicy. Hoborowe trafienie dla gospodarzy zanotował Marcin Szemis.

Podobne emocje jak w Ząbkowicach Śląskich były również w Woliborzu, gdzie beniaminek podejmował Bielawiankę. Po półgodzinie gry było 2:0 dla Słowianina po bramkach Grzegorza Derenia i Oleksija Fatianova. W drugiej połowie goście przejęli inicjatywę i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 48 min. bramkę strzelił Mateusz Kuriata, a w 69 min. wyrównał Bartłomiej Cegiełka. Rozstrzygnięcie nastąpiło w 83 min., kiedy zwycięskiego gola dla beniaminka strzelił doświadczony Łukasz Szczepaniak.