4LigaZachód. Granit nie do rozbicia. Świetny start beniaminka

2. kolejka IV liga zachód. Strzelanina w Roztoce i drugie zwycięstwo Granitu w seoznie. Leśnik drugim zespołem z kompletem punktów.

4LigaWschód. Lechia znów na piątkę, remontada Piasta w Ząbkowicach

Liderem po sobotnich meczach został Granit Roztoka. W meczu dwóch beniaminków podopieczni Kamila Ordy wygrali z Kaczawą Bieniowice 7:3. Gospodarze najpierw prowadzili 2:0, ale jeszcze przed przerwą goście wyrównali. Po zmianie stron strzelił cztery kolejne bramki i stało się jasno, że już tego meczu nie przegra. W samej końcówce obie drużyny zdobyły po golu ustalając wynik spotkania. Bramki strzelali: Przemysław Grosiak – 3, Damian Danaj – 2, Marcin Bałut oraz Michał Śliwiński (gol samobójczy) oraz Szymon Janeczko, Michał Śliwiński i Damian Pulikowski.

Drugim zespołem po sobotnich meczach z kompletem punktów na koncie jest Leśnik Osiecznica, który gościł w Prochowicach. Gospodarze objęli prowadzenie w I połowie po bramce autorstwa Kamila Wójcika. Wyrównał z rzutu karnego Daniel Ziółkowski. Później obie drużyny maiły sporo sytuacji podbramkowych, ale gol padł tylko jeden. W 90 min. Oskar Małecki zapewnił przyjezdnym zwycięstwo.

Sporo działo się również w Świerzawie, gdzie Pogoń podejmowała Spartę Grębocice. Gospodarze wygrali 3:2 po bramkach Bartłomieja Kłosa, Wojciecha Chlebosza oraz Macieja Górskiego. Dla gości trafili Łukasz Szuszkiewicz i Paweł Żmudziński.

Komplet punktów z Kunic przywiózł Górnik Złotoryja, który pokonał Mewę 2:0. Bramki strzelali Jakub Olewnik i Mateusz Poparda.

Dobrze wyjazd będą wspominać również zawodnicy Odry Ścinawa, którzy wywieźli komplet punktów z Księginic. Goście pokonali Iskrę 3:1, a na listę strzelców wpisali się Robert Dziedzina, Dawid Seta oraz Damian Maślej.

Jedyny remis w sobotnich meczach padł w Lubaniu, gdzie Łużyce bezbramkowo zremisowały ze Stalą Chocianów.

W pierwszym niedzielnym spotkaniu Apis Jędrzychowice podejmował Jaworzankę Jawor. Gospodarze prowadzili po samobójczym trafieniu Emiliana Borka, na którego pod koniec I połowy odpowiedział Bartosz Karbowiak. Apis zwyciężył po golach w końcówce, których autorami byli Daniel Piechno i Maciej Gargas.

Na zakończnie kolejki Sparta Rudna wygrała z Chrobrym II Głogów 2:0 po golach Daniela Sygnatowicza i Łukasza Stachowa.