Zdążyli zagrać w B klasie. Czarni po 11 latach wycofują się z ligi

Czarni Łuczyna to kolejny klub z wrocławskiej B klasy, który kończy działalność. Po 11 latach funkcjonowania.

 

Odra kończy działalność. “W 10 osób nie damy rady wystartować z ligą”

W ostatnim czasie podobnych informacj, niestety, nie brakowało. Kluby wycofywały się z rozgrywek na jakiś czas, inne kończyły działalność. Niestety, w niedzielę do tego grona dołączyli B-klasowi Czarni Łuczyna, którzy poinformowali o tym na swoim fanpage’u:

 

„Nasz klub wycofuje się z ligi w sezonie 2021/2022… Po 11 latach działalności klubu jesteśmy zmuszeni niestety zawiesić działalność. Spowodowane jest to poważnymi brakami kadrowymi. Niestety, jest nas za mało by rywalizować z innymi.

Tym, którzy wyrazili chęć dalszej gry u nas bardzo dziękujemy. Podziękowania należą się też osobom, którzy pomagali w utrzymaniu klubu. Prezesowi Sebastianowi Broćkowi – za tyle lat prowadzenia, Januszowi Szymczyszynowi – może niewidoczny, ale pomógł nam załatwiać dużo papierkowych spraw. Norberta Jasion, Mariusz Pudło, Paweł Kwieciński – dzięki za ogromną pracę w pielęgnacji boiska (bez tych osób nie zrobilibyśmy tego, co nam się udało do tego momentu). Dziękujemy Andrzejowi Urbanowi za zdjęcia, dzięki którym posty pomeczowe drużyny wyglądały okazalej. Dziękujemy też osobom, którzy nigdy nam nie odmawiali pomocy – Marcinowi Rejakowi, Jackowi Niedzielskiemu, Andrzejowi Kwiecińskiemu (pomagali jak tylko mogli). Wszystkim zawodnikom występującym przez ten okres w naszej drużynie bardzo dziękujemy. To dzięki tym wszystkim zawodnikom istniała ta drużyna. Były kiepskie i fajne momenty przez te lata, ale ze wszystkimi było fajnie i przyjemnie grać. Życzymy również powodzenia tym, którzy zdecydowali się opuścić nasze szeregi i spróbować sił w innych drużynach. Dziękujemy kibicom, którzy wspierali nas i dopingowali nas na każdym meczu.

Podsumowując ogromne podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do działalności klubu. Miejmy nadzieję że jeszcze piłka powróci do Łuczyny”.

 

Czarni przez 10 lat grali w C klasie. Ostatni sezon spędzili w klasie B. Niestety, w  nowych rozgrywkach już ich nie zobaczmy w grupie III.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *