Z ligi włoskiej do Polski. Młody obrońca w Śląsku Wrocław

Jakub Iskra został nowym zawodnikiem Śląska Wrocław. Młodzieżowy reprezentant Polski został wypożyczony z włoskiego SPAL do końca sezonu 2021/22 z opcją wykupu na kolejne lata.

 

4LigaWschód. Falstart Moto-Jelcza, AKS-u i Bielawianki, hat-trick Bielika

19-letni zawodnik występuje na prawej stronie defensywy oraz prawym wahadle. Karierę rozpoczynał w Akademii Pogoni Szczecin, w której występował do sierpnia 2018 roku. Wówczas przeniósł się do włoskiego klubu SPAL. W młodzieżowych drużynach klubu z Ferrary Jakub rozegrał w sumie 63 mecze – w najwyższej młodzieżowej lidze we Włoszech, Primaverze, a także zespole U17. W sezonie 2019/20 obrońca debiutował w Serie A, zaliczając dwa spotkania – przeciwko Torino oraz Hellas Verona.

 

– Od dłuższego czasu szukaliśmy gracza na tę pozycję i gdy pojawiła się możliwość wypożyczenia Jakuba – szybko z niej skorzystaliśmy. To młody i bardzo utalentowany zawodnik, który przeszedł dobrą szkołę futbolu we Włoszech. Liczymy, że nie tylko wzmocni rywalizację na prawym wahadle w zespole trenera Magiery, ale i będzie nadal rozwijał swoje umiejętności, co pozwoli mu wejść na jeszcze wyższy poziom – mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

 

– Jestem bardzo zadowolony, że trafiam do Wrocławia i mam nadzieję pomóc drużynie w osiągnięciu jak najwyższych celów. Chciałbym, żeby Śląsk zdobył mistrzostwo Polski, a ja miał w tym swój udział. Zagrałem już w Serie A, ale nie zadebiutowałem jeszcze w Ekstraklasie – liczę, że zasłużę na taką szansę w barwach Śląska i wspomogę zespół – komentuje swój transfer Jakub Iskra.

 

źródło, fot. slaskwroclaw.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *