4LigaZachód. Beniaminek z Lubania liderem, ostre strzelanie w Rudnej

4. kolejka IV liga zachód. Łużyce Lubań liderem po wygranej z Górnikiem. 10 goli w Rudnej na zakończnie kolejki.    

 

Tak strzelają weteran i junior. Na gola przewrotką zawsze jest czas

Nowym liderem zostały Łużyce Lubań, choć długo przegrywały u siebie z Górnikiem Złotoryja po golu Mateusza Popardy. Końcówka należała jednak do beniaminka, który zdołał strzelić trzy gole. Na listę strzelców wpisali się Jacek Góraj, Łukasz Kusiak oraz Sebastian Monik.

 

Drugą drużyną, która jeszcze nie przegrała, jest beniaminek z Roztoki. Granit zremisował z rezerwami Chrobrego Głogów 1:1. Gospodarze prowadzili po golu Kamila Ordy, na którego pod koniec meczu odpowiedział Oskar Burda.

 

Mimo braku przegranej Granit obecnie jest na 5. miejscu w tabeli, bowiem ma na koncie dwa remisy. Wiceliderem został Apis Jędrzychowice, który po porażce w I kolejce, wygrał 3 kolejne mecze. Tym razem skromnie, 1:0 ze Spartą Grębocice, po golu Michała Rachańskiego.

 

Dziewięć punktów na koncie mają również drużyny ze Ścinawy czy Kunic. Odra wygrała ze Stalą Chocianów 3:0 po golach Krystiana Andrzejewskiego, Dawida Bogunia i Łukasza Winnika. Tymczasem Mewa skromnie, bo 1:0, pokonała Jaworzankę Jawor.

 

Pierwsze punkty w sezonie, od razu 3, zdobyła Kaczawa Bieniowice, która wygrała na boisku innego beniaminka Iskry Księginice 3:0. Bramki dla gości strzelali Adrian Ceglarski, Adrian Ceglarski oraz Szymon Janeczko.

 

Po raz pierwszy zapunktowała również Prochowiczanka, która zremisowała w Świerzawie z Pogonią 1:1. Goście prowadzili po golu Patryka Długosza, ale dwie minuty później wyrównał Robert Cichoń.

 

Ostre strzelanie na zakończenie kolejki. W Rudnej Sparta wygrała z Leśnikiem Osiecznica 7:3. Dla gospodarzy trafiali Wojciech Konefał – 3, Mateusz Kochman – 2, Kacper Osiadły i Dawid Świdwa. Gospodarze jako pierwsi wychodzili na prowadzenie, ale goście skutecznie gonili. Dwa razy był remis, potem 4:3 dla Sparty, ale końcówka należała do gospodarzy.

 

4. kolejka

  • Pogoń Świerzawa – Prochowiczanka Prochowice 1:1
  • Apis Jędrzychowice – Sparta Grębocice 1:0
  • Sparta Rudna – Leśnik Osiecznica 7:3
  • Mewa Kunice – Jaworzanka Jawor 1:0
  • Granit Roztoka – Chrobry II Głogów 1:1
  • Łużyce Lubań – Górnik Złotoryja 3:1
  • Iskra Księginice – Kaczawa Bieniowice 0:3
  • Odra Ścinawa – Stal Chocianów 3:0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *