4LigaZachód. Apis nowym liderem, Granit jedyną niepokonaną drużyną

5. kolejka IV liga zachód. Lider z Lubania pokonany w Głogowie, już tylko Granit jest bez porażki. Apis nowym liderem po “czerwonym” zwycięstwie w Prochowicach.

4LigaWschód. Pokaz mocy lidera, przełamanie Bielawianki

Lider z Lubania grał w Głogowie z rezerwami Chrobrego. Losy meczu rozstrzygnęły się po przerwie. W 49 min. Adrian Marciniak zdobył bramkę na 1:0, a w 65 min. ten sam zawodnik podwyższył rezultat. Kilka minut później głogowianie prowadzili już 3:0 po trafieniu Miłosza Jóźwiaka. W 83 min. goście zdobyli kontaktowego gola autorstwa Kamila Młynarskiego, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy. W doliczonym czasie gry Miłosz Jóźwiak ustalił wynik na 4:1 i pierwsza porażka Łużyc w sezonie stała się faktem.

Potknięcie lidera wykorzystał Apis Jędrzychowice, który grał w Prochowicach. Tutaj również gole padały tylko po przerwie. Goście prowadzili po bramce Daniela Piechny, ale po dwóch minutach wyrównał Grzegorz Czyrniański. W 70 min. Maciej Gargas znów wyprowadził Apis na prowadzenie. Gdy w 82 min. ten sam zawodnik strzelił trzecią bramkę dla gości, doszło do sytuacji, która zakończyła się trzema czerwonymi kartkami – dwoma dla zawodników Prochowiczanki i jednej dla zawodnika z Jędrzychowic. Wynik na 2:3 ustalił w doliczonym czasie gry Grzegorz Grochowski.

Apis został liderem, a za nim ex aequo znalazły się ekipy ze Ścinawy i Kunic. Odra wygrała w Bieniowicach z Kaczawą 2:1. Bramki strzelali Szymon Janeczko oraz Damian Maślej i Robert Dziedzina. Mewa tez wygrała na wyjeździe, tyle że w Osiecznicy. Dwie bramki dla gości zdobył Marcin Kaczmarek, a jednego Aleksander Rokosz. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Damian Puzio. Leśnik po dwóch wygranych na początku sezonu teraz zanotował trzecią porażkę z rzędu.

Tuż za podium znajduje się beniaminek z Roztoki, który jest jedyną drużyną w lidze bez porażki. Tym razem Granit skromnie wygrał w Jaworze z Jaworzanką 1:0. Gola strzelił w 83 min. Wojciech Grzęda.

Przełamanie Stali Chocianów. Podopieczni Rafała Paliszkiewicza wygrali po raz pierwszy w sezonie, choć mecz Pogonią Świerzawa rozpoczęli od straty gola, której autorem był Robert Cichoń. Później jednak dwie bramki zdobył Krzysztof Komarek i gospodarze zwyciężyli 2:1.

Najbardziej efektowne zwycięstwo w tej kolejce odniósł Górnik Złotoryja, który rozbił Iskrę Księginice 6:1. Dwie bramki zdobył grający trener Krzysztof Kaliciak, a po razie trafiali Kacper Kaśczyszyn, Jakub Olewnik, Jakub Tycel oraz Karol Nowosielski. Dla przyjezdnych bramkę strzelił Maciej Zasadni.

Na zakończenie kolejki też nie zabrakło goli. W Grębocicach Sparta zremisowała ze Spartą z Rudnej 4:4.