Były gracz Śląska i prezes IV-ligowca wśród kandydatów na szefa Zagłębia

Cztery osoby walczą o posadę prezesa Zagłębia Lubin. Wśród nich są Arkadiusz Aleksander, były zawodnik Śląska, a także były były szef Miedzowych, a ostatnio prezes IV-ligowego MKP Wołów, Robert Sadowski.

 

Puchar Polski na Dolnym Śląsku. Przed nami mecze 1/16 oraz 1/8 finału

O czterech kandydatach na prezesa Zagłębia Lubin poinformował ?Przegląd Sportowy?. Oprócz Aleksandra i Sadowskiego w konkursie zdecydowali się wziąć udział Jacek Kruszewski oraz Michał Kielan. Jak twierdzi strona mkszaglebie.pl, to właśnie ten ostatni jest faworytem do objęcia stanowiska. Choć z pewnością dla przeciętnego kibica w regionie to osoba anonimowa. Dodajmy, że Michał Kielan to lubiński menedżer, radny powiatu oraz wiceprezes Związku Pracodawców Polska Miedź.

 

Kibice Zagłębia doskonale znają natomiast Roberta Sadowskiego, który z klubem był związane przez wiele lat, w tym 2 lata na fotelu prezesa. Opuścił go pod koniec kwietnia 2018 roku. Ostatnio szefuje MKP Wołów, klubowi ze wschodniej grupy IV ligi.

 

Z kolei fani we Wrocławiu najlepiej kojarzą Arkadiusza Aleksandra, byłego napastnika Śląska. 41-latek piłkarską karierą zakończył 5 lat temu w rodzinnym Nowym Sączu. Później działał w Sandecji jako dyrektor sportowy, wiceprezes oraz prezes.

 

Tymczasem Jacek Kruszewski to były prezes Wisły Płock, który z powodzeniem szefował klubowi w latach 2012 ? 2020.

 

Decyzja o wyborze prezesa Miedziowych ma zapaść do końca września. Nowy szef zastąpi Artura Jankowskiego, który po ponad dwudziestu miesiącach pracy zakończył swoją kadencję i pożegnał się z klubem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.