4LigaZachód. Szósta wygrana z rzędu lidera, Prochowiczanka odbiła się od dna

7. kolejka IV liga zachód. Apis Jędrzychowice umocnił się na fotelu lidera. Górnik Złotoryja nowym wicelierem. Prochowiczanka odbiła się od dna.   

 

4LigaWschód. Derby dla Lechii, przełamanie Pogoni. WKS coraz niżej

Apis Jędrzychowice wygrał po raz szósty z rzędu i umocnił się na fotelu lidera. Podopieczni Gerarda Jurewicza pokonali Spartę Rudna 2:0 po golach golach Daniela Piechny. Na drugie miejsce w tabeli wskoczył Górnik Złotoryja, który wygrał po raz trzeci z rzędu. Wicelider również zwyciężył 2:0, a w pokonanym polu zostawił zamykającą tabelę Stal Chocianów. Jednego gola dla gospodarzy strzelił Mateusz Dudzic, a Damian Kuriata trafił do własnej siatki.

 

Na trzeci stopień podium wskoczył Granit Roztoka, który wygrał w Grębocicach. Goście prowadzili po golu Kamila Ordy, na którego odpowiedział Michał Hoffman. W końcówce meczu zwycięską bramkę strzeli Jakub Smutek.

 

Poza podium wypadła Mewa Kunice, która poległa w Prochowicach 1:4. Choć to goście objęli prowadzenie po bramce Krystiana Kowalczyka. Potem trafiali już tylko gospodarze, a konkretnie Tomasz Wojciechowski – 2, Patryk Długosz i Patryk Długosz. Zespół z Prochowic wygrał po raz drugi z rzędu i opuścil strefę spadkową. 

 

Sporo działo się w Głogowie. Chrobry II do przerwy przegrywał z Odrą Ścinawa 0:2, ale ostatecznie zdobył komplet punktów. Po zmianie stron trafiali Gracjan Antkowiak, Wiktor Wawrzyniak oraz Olaf Zygmunt. Dla gości 2 gole zdobył Krystian Andrzejewski.

 

Jeszcze więcej bramek, bo aż 9, oglądali kibice w Jaworze. Jaworzanka prowadziła z Iskrą Księginice już 5:1, ale goście się nie poddali. W ciągu pięciu minut strzelili 3 gole i w 70 min. spotkania zrobiło się 5:4. Choć później sytuacji nie brakowało, to takim rezultatem zakończyło się spotkanie. Gole strzelali: Dariusz Czaja, Michał Bieniusiewicz, Emilian Borek, Bartłomiej Pastuła i Marcin Bagiński oraz Dawid Staniecki, Maciej Zasadni, Jakub Akacki i Mateusz Łodej.

 

Również jednym golem, tyle że 2:1, Kaczawa Bieniowice wygrała z Pogonią Świerzawa. Dla gospodarzy trafił Dawid Śliwiński, a Wojciech Chlebosz zaliczył gola samobójczego. Po stronie przyjezdnych na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Kłos.

 

Jedyny remis w kolejce padł w Osiecznicy. Leśnik w meczu z Łużycami Lubać strzelił jako pierwszy 1:0, ale później to goście wyszli na prowadzenie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. Bramki: Daniel Ziółkowski i Sebastian Monik (gol samobójczy) oraz Damian Bojdziński i Damian Buzała.

 

7. kolejka

  • Kaczawa Bieniowice – Pogoń Świerzawa 2:1
  • Górnik Złotoryja – Stal Chocianów 2:0
  • Chrobry II Głogów – Odra Ścinawa 3:2
  • Kuźnia Jawor – Iskra Księginice 5:4
  • Leśnik Osiecznica – Łużyce Lubań 2:2
  • Sparta Grębocice – Granit Roztoka 1:2
  • Prochowiczanka Prochowice – Mewa Kunice 4:1
  • Apis Jędrzychowice – Sparta Rudna 2:0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *