4LigaWschód. Mecz na szczycie dla lidera, przełamanie AKS-u i GKS-u

IV liga wschód. Wydarzeniem kolejki był mecz w Dzierżoniowie, w którym spotkali się lider i wicelider. Górą Lechia, która umocniła się na 1. miejscu. Pierwsze zwycięstwa zespołów ze Strzegomia i Mirkowa.

Gol w ostatniej sekundzie dał ósmą wygraną Lechii. Co za uderzenie!

Jeden go – za to jaki! – rozstrzygnął losy meczu na szczycie Lechia Dzierżoniów – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica. Gospodarze wygrali 1:0, a więcej o spotkaniu przeczytacie klikając w link powyżej.

Po sobotnich meczach na trzeci stopień podium wskoczył Piast Nowa Ruda, który wygrał w Oławie z Moto-Jelczem 2:1. Goście prowadzili do przerwy 2:0 po bramkach Mateusza Poświstajły i Alefe. Zaraz po przerwie oławianie strzelili kontaktowego gola (na listę strzelców wpisał się Michał Pluciński), ale potem gole już nie padły i komplet punktów pojechał do Nowej Rudy.

We Wrocławiu Piast Żerniki podejmował Słowianina Wolibórz. Losy meczu rozstrzygnęły się w pierwszym kwadransie spotkania. Gospodarze prowadzili po golu Oskara Trzepacza, na którego po 5 minutach od dopowiedział Adam Bońkowski.

Sobotnie mecze były udane dla trzech drużyn, które przełamały się i odniosły pierwsze zwycięstwa, albo wygrały po raz pierwszy po wielu meczach bez kompletu punktów. Tak jak WKS Wierzbice, który grał z Sokołem Marcinkowice i wygrał po dwóch golach Mateusza Poważnego. Dla gości trafił Passoni.

Po raz pierwszy wygrały natomiast ekipy z Mirkowa i Strzegomia. GKS pokonał Orła Ząbkowice Śląskie 2:0. Bramki strzelili Jakub Matysiak oraz Marcin Szemis.

Sporo działo się w Strzegomiu, gdzie AKS zmierzył się z Bielawianką. Goście prowadzili 1:0 po golu Dominika Jagielskiego, ale potem strzelali gospodarze. I to aż cztery razy – na listę strzelców wpisali się Roland Emeka, Konrad Iwanicki, Marcin Morawski i Jan Rytko. Wynik na 4:2 ustalił Paweł Słonecki. Trzeba dodać, że obie drużyny dość długo grały w osłabieniu – gospodarze od 44 min., a goście od 65.

W niedzielę odbyły się dwa mecze. Barycz Sułów podejmowała Pogoń Oleśnica. Gospodarze wpadli w dołek, bowiem przegrali po raz trzeci z rzędu. Oleśniczanie zwyciężyli 2:0 po bramkach Mateusza Jendrycy i Fabiana Markowskiego.

Ciekawy mecz oglądali również kibice w Wołowie. MKP pokonał Polonię Trzebnica 2:1 i awansował na 3. miejsce w tabeli. Na listę strzelców wpisali się Norbert Walczak i Robert Sobieraj oraz Grzegorz Mazurek.