4LigaZachód. Apis zatrzymany przez Mewę, Iskra w końcu zapłonęła

8. kolejka IV liga zachód. Lider z Jędrzychowic – po sześciu wygranych z rzędu – przegrał w Kunicach. Po serii czterech porażek wygrała Iskra Księginice.

 

4LigaWschód. Mecz na szczycie dla lidera, przełamanie AKS-u i GKS-u

Po sześciu wygranych z rzędu przegrał lider z Jędrzychowic. Grający na wyjeździe Apis musiał uznać wyższość Mewy Kunice. Gospodarze wygrali 1:0 po golu Tomasza Cichockiego w 85 min.

 

Do lidera na jeden punkt zbliżyły się zespoły ze Złotoryi oraz Roztoki. Górnik pokonując na wyjeździe Kaczawę Bieniowice wygrało po raz czwarty z rzędu. Bramki dla Górnika strzelili Karol Nowosielski i Jakub Tycel.

 

Tymczasem Granit podejmował zespół z Prochowic. Prowadzenie w tym meczu zmieniało się dwa razy, później był remis, ale ostatecznie komplet punktów został w Roztoce. Ma listę strzelców wpisali się Damian Danaj, Marcin Bałut i Jakub Pospiszyl oraz Jakub Dziaszyk i Tomasz Wojciechowski.

 

Po trzech meczach bez wygranej na zwycięską ścieżkę wrócił beniaminek z Lubania. Łuzyce pokonały Spartę Grebocice 3:1. Dla gospodarzy trafiali Adrian Schónung, Paweł Ubraniak i Jacek Góraj. Dla przyjezdnych honorową bramkę strzelił Mateusz Dobrakowski.

 

Po czterech porażkach z rzędu wygrała Iskra Księginice. Podopieczni nowego trenera Jacka Rutkowskiego pokonali Leśnika Osiecznica 3:0. Gole zdobyli Maciej Srebrniak, Piotr Karczewski i Kacper Hilla.

 

Jedyny remis w sobotę padł w Świerzawie, gdzie beniaminek grał ze Spartą Rudna. Najpierw prowadzili goście, potem gospodarze, a spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 2:2. Bramki: Robert Cichoń i Radosław Kurek oraz Mateusz Kochman i Dawid Świdwa.

 

W niedziele odbyły się dwa mecze: Odra Ścinawa wygrała z Jaworzanką Jawor 3:1, natomiast Stal Chocianów uległa Chrobremu II Głogów 0:2.

 

8. kolejka

  • Pogoń Świerzawa – Sparta Rudna 2:2
  • Mewa Kunice – Apis Jędrzychowice 1:0
  • Granit Roztoka – Prochowiczanka 3:2
  • Łużyce Lubań – Sparta Grębocice 3:1
  • Iskra Księginice – Leśnik Osiecznica 3:0
  • Odra Ścinawa – Jaworzanka Jawor 3:1
  • Stal Chocianów – Chrobry II Głogów 0:2
  • Kaczawa Bieniowice – Górnik Złotoryja 1:2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *