Okręgówka Wrocław. Kuświk bez gola, Zenit bez punktów. Derby na remis

8. kolejka wrocławskiej okręgówki. W jednym z ciekawszych meczów kolejki Zenit Międzybórz – z Grzegorzem Kuświkiem w składzie – uległ Polonii Środa Śląska. Derby gminy Kobierzyce na remis. 

 

4LigaWschód. Mecz na szczycie dla lidera, przełamanie AKS-u i GKS-u

Lider z Solnej gościł w Żórawinie i wrócił do domu z kompletem punktów. Galakticos wygrali 2:0 po golach Macieja Rudnickiego i Rafała Rybińskiego. Tymczasem w meczu kolejki, w derbach gminy Kobierzyce, Polonia Bielany Wrocławskie podejmowała GKS. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, sama końcówka dostarczyła kibicom wiele emocji. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 87 min. po bramce Aleksandra Szmera. Komplet punktów jednak w Bielanach nie został, bowiem w 93 min. wyrównał Piotr Prokop.

 

Remis GKS-u wykorzystał Orzeł Pawłowice, który w niedzielę – po dwóch meczach bez wygranej z rzędu – rozbił Orła Prusice 5:0.

 

Szansy na umocnieniu się na podium nie wykorzystali Czarni Jelcz-Laskowice, który przegrali w Kuźniczysku z Błyskiem aż 2:7. Było to pierwsze zwycięstwo beniaminka pod czterech spotkaniach bez wygranej.

 

Trwa świetna passa Wiwy. Po trzech porażkach na początku sezonu, zespół z Goszcza teraz kontynuuje serię pięciu zwycięstw z rzędu. Tym razem podopieczni Przemysława Grochowickiego wygrali w Lubiążu 2:1. Bramki dla gości strzelali Tomasz Sitek i Adrian Dąbrowski. Dla Odry trafił Mark Mostipan.

 

Duże wydarzenie w Międzybórzu, gdzie w barwach Zenita – w meczu z Polonią Środa Śląska – zadebiutował Grzegorz Kuświk. Nie był to jednak udany debiut doświadczonego napastnika, bowiem gola nie zdobył, a jego zespół przegrał 1:3. Goście objęli prowadzenie po bramce Pawła Rudnickiego, na którego błyskawicznie odpowiedział Szymon Rusiecki. Jeszcze przed przerwą Polonia znów prowadziła, tym razem za sprawą będącego ostatnio w świetnej formie Łukasza Skolimowskiego. Ten sam zawodnik na początku II połowy ustalił wynik meczu.

 

3:1 na wyjeździe wygrał również Orzeł Marszowice, który wygrał we Wrocławiu z Wratislavią. Dla gości dwie bramki zdobył Dominik Wejerowski, a jednego Adrian Gelles. Dla wrocławian trafił Marcin Kiczyński.

 

W ostatnim meczu kolejki Rapid Domaniów uległ mechanikowi Brzezina 1:3.

 

8. kolejka

  • Orzeł Pawłowice – Orzeł Prusice 5:0
  • Zenit Międzybórz – Polonia Środa Śląska 1:3
  • KS Żórawina – Galakticos Solna 0:2
  • Odra Lubiąż – Wiwa Goszcz 1:2
  • Rapid Domaniów – Mechanik Brzezina 1:3
  • Wratislavia Wrocław – Orzeł Marszowice 1:3
  • Błysk Kuźniczysko – Czarni Jelcz-Laskowice 7:2
  • Polonia Bielany Wrocławskie – GKS Kobierzyce 1:1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *