Śląsk wygrał z RB Lipsk 2:1. Gol Waldemara Soboty z niemal 60 metrów

W przerwie na mecze reprezentacji, Śląsk Wrocław wygrał w sparingu z RB Lipsk 2:1. Ozdobą meczu był gol Waldemara Soboty, który do siatki rywala trafił strzałem z niemal 60 metrów.

Tak ma wyglądać długo wyczekiwana akademia Śląska Wrocław

Mecz RB Lipsk – Śląsk Wrocław odbył się na głównej płycie ośrodka treningowego klubu z Bundesligi. Gospodarze oczywiście nie zagrali w najmocniejszym składzie, ale nie zabrakło zawodników, którzy na co dzień grają w niemieckiej ekstraklasie.

Wrocławianie wygrali 2:1, a bohaterem spotkania był Waldemar Sobota, ostatnio rezerwowy zawodnik w talii trenera Jacka Magiery. W 14 min. doświadczony pomocnik przejął podanie rywala na połowie Śląska, a że zauważył, że bramkarz Lipska wyszedł z bramki przed szesnastkę, zdecydował się na uderzenie z ok. 60 metrów. Strzał był na tyle precyzyjny, że Josep Martinez nie zdążył wrócić między słupki i wrocławianie objęli prowadzenie.

Dwie minuty później Sobota odebrał piłkę obrońcy w polu karnym RV i zagrał do Erika Exposito, któremu nie pozostało nic innego, jak podwyższyć rezultat na 2:0.

Tuż przed przerwą Christopher Nkunku trafił dla gospodarzy, ale mimo przewagi w II połowie (i wielu sytuacji), RB Lipsk nie zdołał doprowadzić do remisu.

Zobaczcie gola Waldemara Soboty. Pochodzi on z transmisji na kanale YouTube Śląska Wrocław.