III liga. Ślęza rozbiła Piasta w Żmigrodzie, Zagłębie II zatrzymało lidera

12. kolejka III ligi. Ślęza rozbiła Piasta w Żmigrodzie i zbliżyła się do lidera z Goczałkowic-Zdroju, który zremisował z rezerwami Zagłębia Lubin.

Okręgowy Puchar Polski. Pary ćwierćfinałowe w strefie wrocławskiej

W Żmigrodzie Piast podejmował Ślęzę Wrocław i kto wie, jak potoczyłyby się losy spotkania, gdyby po kwadransie dwiema świetnymi interwencjami nie popisał się Jakub Wąsowski. Golkiper gości najpierw obronił strzał Daniela Stanclika, a po chwili Szymona Sołtyńskiego. Nie minęły 3 minuty i 2:0 prowadziła… Ślęza, gdy dwa raz do siatki gospodarzy trafił Kornel Traczyk. Dwie stracone bramki mocno podłamały podopiecznych Kamila Sochy, bowiem przed przerwą goście zdobyli jeszcze 3 gole – dwie autorstwa Piotra Stępnia i jeden – z rzutu karnego – Roberta Pisarczuka. Po zmianie stron wynik meczu na 6:0 dla wrocławian ustalił Mikołaj Wawrzyniak.

Ślęza zmniejszyła stratę do lidera z Goczałkowic-Zdroju do 6 punktów, bowiem LKS zremisował z rezerwami Zagłębia Lubin 0:0. Był to dopiero drugi remis lidera w sezonie (bo remis ze Ślęzą został ostatecznie zamieniony na walkowera), a także pierwsza strata punktów po siedmiu kolejnych wygranych. Dla Miedziowych był to szósty mecz bez porażki z rzędu.

Lubinianie są obecnie na 4. miejscu, a tuż za nimi są rezerwy Miedzi. Legniczanie wygrali z Lechią Zielona Góra 2:0 po bramkach Byrona Burgeringa i Grzegorza Bartczaka.

Karkonosze Jelenia Góra postawiły ciężkie warunki rezerwom Górnika, ale z Zabrza wróciły bez choćby punktu. Gospodarze wygrali 1:0, choć goście mogli wyrównać w końcówce – niestety, piłka po strzale Mateusza Baszaka z rzutu karnego wylądowała na poprzeczce.

Już w piątek Foto-Higiena Gać uległa MKS-owi Kluczbork 1:2.