4LigaZachód. Remis w hicie, demolka w Głogowie. Górnik nowym liderem

9. kolejka IV liga zachód. Bezbramkowy remis w meczu kolejki, 19 goli w Głogowie. Po derbach z Pogonią, Górnik Złotoryja nowym liderem. Stal wygrywa po golach jubilata. 

 

4LigaWschód. Przełamanie Baryczy po golu w 93 min., Słowianin gromi WKS

Górnik Złotoryja wygrał w sobotę w derbach z Pogonią Świerzawa 3:0 i awansował na 1. miejsce w tabeli. Było to piąte z rzędu zwycięstwo podopiecznych Krzysztofa Kaliciaka, w którym bramki strzelali Karol Nowosielski, Kacper Kaśczyszyn i Marcin Franczak.

 

Na fotel lidera mógł w niedzielę wrócić Apis Jędrzychowice, jednak w meczu kolejki zremisował z Granitem Roztoka 0:0. Podział punktów spowodował, że ekipa prowadzona przez Gerarda Jurewicza traci do lidera 1 punkt.

 

Punktami z Apisem zrównały się rezerwy Chrobrego. Mecz w Głogowie również odbył się w niedzielę, ale to jedyny wspólny mianownik ze spotkaniem w Jędrzychowicach. Głogowianie bowiem rozgromili Kaczawę Bieniowice 17:2! Cztery gole dla gospodarzy ? w niewiele ponad 20 minut – strzelił Przemysław Siudak, który wrócił do gry po wielomiesięcznej kontuzji. Hat-tricka ustrzelił Miłosz Jóźwiak, a po dwa razy na listę strzelców wpisali się Adrian Marciniak, Eryk Pieczarka i Aleks Włodarczyk. Po jednym golu dodali Marcel Galas, Natan Malczuk, Gabriel Draczyński i Wiktor Wawrzyniak.

 

W czołówce jest bardzo ciasno ? siódma Mewa Kunice traci do lidera zaledwie 4 punkty. Tuż za podium są Łużyce Lubań, które wygrały w Prochowicach 4:0. Bramki strzelali Damian Buzała ? 2, Mykola Chernyshenko i Paweł Urbaniak.

 

Drugą, i ostatnią, drużyną, który wygrała w tej kolejce na wyjeździe była Stal Chocianów. Zwycięstwo 2:1 w Jaworze to pierwsze punkty pod wodzą trenera Huberta Urbańskiego. Dwa gole dla Stalówki strzelił obchodzący w sobotę urodziny Łukasz Ostrowski. Dla Jaworzanki trafił Emilian Borek.

 

Ostre strzelanie w Rudnej, gdzie Sparta grała z Mewą Kunice. Gospodarze do emocjonującym meczu wygrali 7:4. Gole strzelali Wojciech Konefał, Adrian Januszko, Jakub Kujawski, Mateusz Kochman, Dawid Świdwa ? 2 oraz Krystian Kowalczyk (samobójcza), a także Łukasz Chodyga, Marcin Kaczmarek, Damian Smolny i Bartłomiej Pacanek.

 

Nieco mniej goli, ale również sporo, bo osiem, oglądali kibice w Grębociach. Sparta wygrała z Iskrą Księginice 5:3. Bramki strzelali Łukasz Szuszkiewicz ? 2, Kamil Łętkowski, Patryk Duda i Paweł Żmudziński oraz Kacper Hilla ? 2 i Maciej Srebniak.

 

Tymczasem w Osiecznicy Leśnik zremisował z Odrą Ścinawa 1:1.Gospodarze prowadzili po bramce niezawodnego Daniela Ziółkowskiego, wyrównał Damian Cichuta.

 

9. kolejka

  • Pogoń Świerzawa – Sparta Rudna 2:2
  • Mewa Kunice – Apis Jędrzychowice 1:0
  • Granit Roztoka – Prochowiczanka 3:2
  • Łużyce Lubań – Sparta Grębocice 3:1
  • Iskra Księginice – Leśnik Osiecznica 3:0
  • Odra Ścinawa – Jaworzanka Jawor 3:1
  • Stal Chocianów – Chrobry II Głogów 0:2
  • Kaczawa Bieniowice – Górnik Złotoryja 1:2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.