Drakońska kara w A klasie. Za oplucie i groźby wobec sędziego

W końcówce oraz zaraz po meczu wałbrzyskiej A klasy LKS Marcinowice – LKS Gola Świdnicka arbiter pokazał pięć czerwonych kartek dla zawodników drużyny gości. Trzech z nich została właśnie ukaranych przez Komisją Dyscyplinarną DolZPN Podokręg Wałbrzych.

 

Boisko pomylił z ringiem. Teraz sobie długo odpocznie [AKTUALIZACJA]

W 92 min. meczu LKS Marcinowice – LKS Gola Świdnicka, który odbył się 3 października, przy stanie 2:1, arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy. Przy okazji jeden z zawodników gości otrzymał drugą żółta kartkę i opuścił boisko. Minutę później gospodarze strzelili gola na 3:1 i posypały się kolejne wykluczenia. Jedno bezpośrednie za wulgarne zachowanie się wobec sędziów, a drugie – po drugim wykluczeniu.

 

Chwilę potem mecz się zakończył, ale nie zakończyło się skandaliczne zachowanie dwóch zawodników przyjezdnych. Przesadził zwłaszcza jeden z nich, który – zgodnie z sędziowskim protokołem – wyzywał i opluł arbitra, a także stosował wobec niego groźby karalne.

 

W środę, 12 października, meczem zajęła się Komisja Dyscyplinarna DolZPN Podokręg Wałbrzych. Najbardziej agresywnego gracza, który opluł i groził sędziemu, spotkała drakońska kara – 5 lat dyskwalifikacji! Dwaj pozostali zawodnicy zostali wykluczeni z rozgrywek na 10 i 6 meczów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *