4LigaZachód. Hit kolejki i fotel lidera dla Chrobrego II, Łużyce lepsze od Apisu

10. kolejka IV liga zachód. Chrobry II wygrał w Złotoryi i zluzował Górnika na fotelu lidera. W Lubaniu Łużyce lepsze od Apisu Jędrzychowice.

4LigaWschód. 10 na 10 lidera z Dzierżoniowa, AKS gromi Pogoń

Wydarzeniem 10. kolejki był mecz w Złotoryi, gdzie lider podejmował wicelidera z Głogowa, a obie drużyny miały na koncie po pięć wygranych z rzędu. Mecz świetnie zaczął się dla Górnika, który objął prowadzenie po bramce Jakuba Olewnika. Jak się później okazało, były to miłe złego początki dla gospodarzy. Już dwie minuty później wyrównał Miłosz Jóźwiak, a druga połowa to był show w wykonaniu Gracjana Antkowiaka. Zawodnik rezerw Chrobrego w ciągu 20 minut ustrzelił hat-tricka i zapewnił gościom wygraną oraz fotel lidera.

Dwa czołowe zespoły ligi spotkały się w Lubaniu, gdzie Łużyce podejmowały Apis Jędrzychowice. W roli głównej w spotkaniu wystąpił Paweł Urbaniak, który zdobył obie bramki dla gospodarzy, którzy wygrali 2:0. Łużyce są obecnie wiceliderem, a Apis spadł na 6. miejsce w tabeli. Co ciekawe, w czubie jest bardzo duży ścisk, a zespół z Jędrzychowic traci do lidera tylko 3 oczka.

Podium zamyka Granit Roztoka, który po emocjonującym meczu pokonał Spartę Rudna. Goście dwa razy obejmowali prowadzenie, ale ostatecznie górą byli gospodarze, którzy wygrali 3:2. Bramki strzelali Damian Danaj, Jakub Pospiszyl i Damian Danaj oraz Mateusz Kochman i Wojciech Konefał.

W czołówce mamy również Mewę Kunice, która wygrała w Świerzawie z Pogonią 2:0. Na listę strzelców wpisali się Aleksander Rokosz oraz Rafał Szumański.

Jedyny remis w sobotę padł w Chocianowie, gdzie Stal podzieliła się punktami z Leśnikiem Osiecznica. Goście prowadzili od 16 min. po bramce Adriana Puzio, a wyrównał cztery minuty później Krzysztof Komarek.

W niedzielę rozegrane zostały dwa spotkania. W niezwykle ważnym meczu dwóch drużyn z dołu tabeli Prochowiczanka wygrała w Księginicach z Iskrą 2:1.

W kończącym kolejkę meczu w Ścinawie Odra rozbiła Spartą Grębocice 11:2.