Protest, protest i po proteście… Sędziowie odwołali strajk

Wydarzenie ?Protest Sędziów Piłki Nożnej? oraz strona Strajk Sędziów Piłkarskich zniknęły z sieci, a arbitrzy pod nim podpisani odwołali akcję planowaną na ostatni weekend października. Co się stało?

 

Protest sędziów w ostatni weekend października?

Szybko poszło, chciałoby się napisać podsumowując wydarzenie ?Protest Sędziów Piłki Nożnej?. Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu pojawiło się ono w sieci i zapowiadało w ostatni weekend października szeroką akcję protestacyjną. Szczegóły nie były znane, ale można było się spodziewać paraliżu rozgrywek w niższych ligach. Inicjatorzy akcji, którzy pozostali anonimowi, żądali przede wszystkim podwyżek stawek dla sędziów za prowadzenie meczów, a także poprawy bezpieczeństwa. Pełne oświadczenie znajdziecie tutaj.

 

Nie minął nawet tydzień, a po zapowiadanym proteście pozostało wspomnienie. W poniedziałek sędziowie za to wydali kolejne oświadczenie.

 

Dla dobra wszystkich osób działających w piłce nożnej, w tym kibiców, działaczy i sędziów oraz w wyniku prowadzonych rozmów i zapewnień, sędziowie piłkarscy postanowili zakończyć akcję protestacyjną i zobowiązali się do prowadzenia zawodów w terminie 30-31 października 2021 roku. Jednocześnie zostaje zamknięty portal Strajk Sędziów Piłkarskich.

Ze sportowym pozdrowieniem Administratorzy portalu Strajk Sędziów Piłkarskich.

 

 

Kto z kim rozmawiał, jakie zapewnienia uzyskał? Tego nie wiadomo. Może cała akcja to był tylko blef, żeby zwrócić uwagę na problemy środowiska sędziowskiego, a może jednak doszło do rozmów z przedstawicielami PZPN-u? Po owocach ich poznamy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *