4LigaZachód. Sensacja w Głogowie, sypnęło niespodziankami

11. kolejka IV liga zachód. Chrobry II Głogów sensacyjnie przegrał z Pogonią Świerzawa. To nie była udana kolejka dla faworytów, większość z nich przegrała swoje mecze.

4LigaWschód. 10 na 10 lidera z Dzierżoniowa, AKS gromi Pogoń

Gdy lider, który wygrał sześć meczów z rzędu, gra z ostatnią drużyną, która nie wygrała od siedmiu spotkań, faworyt może być tylko jeden. Tak było w Głogowie, gdzie rezerwy Chrobrego podejmowały Pogoń Świerzawa. Jak się okazało, sensacje zdarzają się nawet w takim meczach, bowiem goście wygrali 2:0. Obie bramki padły jeszcze przed przerwą, a na listę strzelców wpisali się Radosław Kurek oraz Bartłomiej Kłos.

Porażkę lidera wykorzystała Mewa Kunice, która w hicie kolejki pokonała Granita Roztoka 2:1. Kuniczanie zrównali się punktami z Chrobrym, ale mają lepszy bilans meczów bezpośrednich. Mewa była jedyną drużyną z czołowej siódemki, która wygrała swój mecz. W czubie tabeli jest jednak bardzo ciasno – lidera od 7. drużyny dzielą zaledwie 3 punkty.

Trzecie w tabeli Łużyce Lubań przegrały w Rudnej ze Spartą 1:2. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Łukasz Stachów. Dla gości trafił Damian Buzała.

Górnik Złotoryja długo prowadził, a następnie remisował w Jaworze, ale ostatecznie górą byli gospodarze. Goście prowadzili po trafieniu Jakuba Tycla w 28 min., na którego w 52 min. odpowiedział Seweryn Suchecki. W doliczonym czasie gry Jaworzanka strzeliła dwa gole, których autorami byli Marcin Bagiński i Michał Bieniusiewicz.

Sporo działo się w Prochowicach, gdzie gospodarze grali z Odrą Ścinawa. Goście prowadzili po bramce Damiana Ciuchty, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Tomasz Wojciechowski. Po zmianie stron Prochowiczankę na prowadzenie wyprowadził Oliver Dańczak, ale kwadrans później wyrównał Ciuchta. Końcówka należała jednak do gospodarzy, którzy wygrali 4:2 po trafieniach Wojciechowskiego i Dawida Waksmundzkiego.

Po serii sześciu wygranych z rzędu w wykonaniu Apisu Jędrzychowice pozostało wspomnienie. Gospodarze tym razem dość niespodziewanie ulegli Iskrze Księginice 1:2 i przedłużyli serię spotkań bez wygranej do czterech. Gole dla gości zdobyli Kacper Hilla i Jakub Ryś.

W meczu na przełamanie w Osiecznicy Leśnik (cztery mecze bez wygranej) grał z Kaczawą Bienowice (trzy porażki z rzędu). Do 62 min. był bezbramkowy remis. Wtedy Jakub Trela wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, którzy w ciągu 9 minut strzelili… cztery gole. Na listę strzelców wpisali się jeszcze Daniel Ziółkowski, Mateusz Wrzesiński i Daniel Ziółkowski. Honorwe trafienie dla beniaminka zanotował Adrian Ceglarski.