4LigaWschód. Derby gminy Oława znów dla Sokoła

W ostatnim, niedzielnym meczu 12. kolejki wschodniej grupy IV ligi odbyły się derby gminy Oława ? Moto-Jelcz podejmował Sokoła Marcinkowice.

4LigaWschód. Lechia ucieka, Polonia-Stal goni. Ktoś jeszcze powalczy?

Przed niedzielnym meczem Moto-Jelcza z Sokołem obie drużyny grały ze sobą cztery razy. Trzy razy derby wygrywała ekipa z Marcinkowic (4:2, 5:0 i 1:0), a raz oławianie (2:0). Ten ostatni wynik padł jako ostatni, pod koniec ubiegłego sezonu. Kibice w Oławie liczyli więc, że uda się powtórzyć ten rezultat.

Zaczęło się zgodnie z tymi przewidywaniami. Już w 5 min. gospodarze objęli prowadzenie po bramce Krzysztofa Walisia. Moto-Jelcz prowadzenie utrzymał około 20 minut, do gola Tomasza Rudolfa. Tuż przed przerwą pięknym strzałem z dystansu popisał się Marcin Musiał, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki gości. Ostatni cios zadali jednak goście. W 84 min. do siatki gospodarzy trafił Joao Passoni.

Sokół wygrał po raz czwarty derby gminy Oława i dzięki temu awansował na 8. miejsce w tabeli. Moto-Jelcz spadł na 14. miejsce.