4LigaZachód. Hit kolejki dla Mewy, cztery gole Wojciechowskiego

12. kolejka IV liga zachód. Pięć zwycięstw gości i tylko jedno gospodarzy. Mecz na szczycie w Lubaniu dla Mewy. Cztery gole Wojciechowskiego w Chocianowie.  

 

4LigaWschód. Lechia ucieka, Polonia-Stal goni. Ktoś jeszcze powalczy?

W Lubaniu zmierzyły się dwie drużyny ze ścisłej czołówki, Łużyce i Mewa Kunice. Bohaterem meczu był Aleksander Rokosz, który strzelił obie bramki dla gości. Mewa wygrała 2:0 i obroniła fotel lidera. Drugie w tabeli rezerwy Chrobrego mają jednak tyle samo punktów, choć gorszy bilans bezpośredniego meczu. Głogowianie również wygrali 2:0 pokonując u siebie Jaworzankę. Branki dla Chrobrego strzelili Wiktor Wawrzyniak i Adrian Marciniak. Co ciekawe, było to jedyne zwycięstwo gospodarzy w całej kolejce. Ponadto padły dwa remisy, a aż 5 spotkań wygrali goście.

 

Tuż za prowadzącą dwójką jest Granit Roztoka, który wygrał w Świerzawie miejscową Pogoń 3:0. Gole dla goście zdobywali Jakub Smutek, Karl Lenio i Marcin Bałut.

 

Tymczasem remisy padły w Złotoryi i Ścinawie. Górnik podejmował Leśnika Osiecznica i po I połowie przegrywał po golu z rzutu karnego w wykonaniu Daniela Ziółkowskiego. Wyrównał po zmianie stron Kacper Kaśczyszyn. Z kolei Odra Ścinawa prowadził z Apisem Jędrzychowice po golu Krystiana Andrzejewskiego, na którego odpowiedział Erwin Bystryk.

 

Najbardziej okazałe zwycięstwo odniosła Prochowiczanka, która rozbiła w Ścinawie Odrę 7:0. Cztery gole strzelił Tomasz Wojciechowski, a po jednym dołożyli Oliver Dańczak, Jakub Dziaszyk i Patryk Długosz.

 

Siedem bramek padło również w Księginicach, ale mecz Iskry ze Spartą Rudna był znacznie bardziej wyrównany. Goście ostatecznie wygrali 4:3, choć prowadzenie zmieniało się w meczu kilka razy. Bramki strzelali Mateusz Łodej i Jakub Ryś – 2 oraz Jakub Kujawski, Wojciech Konefał – 2 i Daniel Sygnatowicz.

 

Druga Sparta, ta z Grębocic, również wygrała swój mecz, pokonując w Bieniowicach Kaczawę 2:0. Na listę strzelców wpisali się Łukasz Szuszkiewicz i Mariusz Smoliński.

 

12. kolejka

  • Pogoń Świerzawa – Granit Roztoka 0:3
  • Łużyce Lubań – Mewa Kunice 0:2
  • Iskra Księginice – Sparta Rudna 3:4
  • Odra Ścinawa – Apis Jędrzychowice 1:1
  • Stal Chocianów – Prochowiczanka Prochowice 0:7
  • Kaczawa Bieniowice – Sparta Grębocice 0:2
  • Górnik Złotoryja – Leśnik Osiecznica 1:1
  • Chrobry II Głogów – Kuźnia Jawor 2:0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *