4LigaZachód. Prochowiczanka na szóstkę, przełamanie Apisu

13. kolejka IV liga zachód. Osiem bramek w Kunicach, gdzie Mewa obroniła fotel lidera. Prochowiczanka rozbiła Kaczawę, przełamanie Apisu.  

 

Koszmarna kontuzja i przerwany mecz w Osiecznicy

Mewa Kunice była faworytem meczu z Iskrą Księginice, ale beniaminek tanio skóry nie sprzedał. Goście najpierw wyrównali na 1:1, a później zdołali strzelić na 3:2. Ostatecznie jednak gospodarze wygrali 5:3, a na listę strzelców wpisali się Łukasz Chodyga – 2, Dorian Wach, Marcin Kaczmarek i Krystian Kowalczyk oraz Jakub Ryś, Kacper Hilla i Maciej Sacha.

 

Dramatycznie – fatalną kontuzją Daniela Ziółkowskiego – zakończył się, już po pierwszej połowie, mecz Leśnik Osiecznica – Chrobry II Głogów. Goście prowadzili 5:0 i zapewne taki rezultat zostanie utrzymany w mocy. Więcej o tym meczu przeczytacie tutaj.

 

Dwie czołowe drużyny spotkały się w Roztoce, gdzie Granit grał z Łużycami Lubań. Gości na prowadzenie wyprowadził w 75 min. Damian Buzała, ale siedem minut później wyrównał Przemysław Grosiak.

 

Drugi remis w tej kolejce padł w niedzielę w Grębocicach, gdzie Sparta podzieliła się punktami z Górnikiem Złotoryja. Bramki strzelali Jakub Godlewski i Jakub Małucki oraz Kacper Kaśczyszyn i Jakub Tycel.

 

Po pięciu meczach bez wygranej, z których aż 3 zakończyły się porażkami, wygrał Apis Jędrzychowice. Gospodarze pokonali ostatnią w tabeli Stal Chocianów 4:1. Na listę strzelców wpisali się Maciej Gargas, Erwin Bystryk, Daniel Piechno i Robert Lekszycki oraz Dawid Wolan.

 

Najwyższe zwycięstwo tym razem było dziełem Prochowiczanki, która podejmowała Kaczawę Bieniowice, ale nie okazała się zbyt gościnna. Gospodarze wygrali 6:0, a gole zdobyli Tomasz Wojciechowski – 2, Oliver Dańczak, Piotr Niewdana, Grzegorz Czyrniański i Jakub Dziaszyk.

 

Sześć bramek padło również w Rudnej, gdzie Sparta mierzyła się z Odrą Ścinawa, tyle że rozłożyły się one na oba zespoły. Gospodarze wygrali 4:2 po dwóch golach Wojciecha Konefała i jednym Mateusza Kochmana i Dawida Wojaka. Dla przyjezdnych dwie bramki strzelił Damian Cichuta.

 

Tymczasem w Jaworze gospodarze wygrali 2:0 z Pogonią Świerzawa po dwóch trafieniach Bartosza Karbowiaka.

 

13. kolejka

  • Jaworzanka Jawor – Pogoń Świerzawa 2:0
  • Leśnik Osiecznica – Chrobry II Głogów 0:5 (przerwany po I połowie)
  • Sparta Grębocice – Górnik Złotoryja 2:2
  • Prochowiczanka Prochowice – Kaczawa Bieniowice 6:0
  • Apis Jędrzychowice – Stal Chocianów 4:1
  • Sparta Rudna – Odra Ścinawa 4:2
  • Mewa Kunice – Iskra Księginice 5:3
  • Granit Roztoka – Łużyce Lubań 1:1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *